خرید چیلر آب خنک

در حال نمایش 6 نتیجه

دما استار فروشنده انواع چیلرهای آب خنک (Cool water chiller)، برند معتبر پارس تهویه گیتی در تهران است، ضمانت قیمت و کیفیت محصول.

واحدهای چیلر آبی، سیستم‌های مبردی هستند؛ که به خنک سازی فضاهای مسکونی/تجاری، ماشین‌آلات، عملیات صنعتی و مواد شیمیایی صنعتی کمک می‌کنند. این واحدها از نظر زمان و انرژی کارآمد و از نظر قیمتی، مقرون به صرفه هستند. بدون این سیستم‌ها، اهداف تولید اغلب قابل دستیابی نیستند. به همین دلیل خرید این تجهیزات کاربردی، توصیه می‌شود.

فروش ویژه چیلر آب خنک برند پارس تهویه با قیمت مناسب

لذا باعث خوشحالی مجموعه دما استار است؛ که در انتخاب مناسب‌ترین دستگاه چیلر تراکمی برای پروژه‌ی شما، آشنایی با مشخصات فنی چیلرها و ویژگی‌های هر دستگاه به شما خریداران گرامی با مشاوره کمک کنیم.

قیمت خرید چیلر آب خنک

معمولا چیلرها طبق سفارش مشتریان، طراحی و تولید می‌شود. بنابراین عواملی مانند: نوع پیکربندی چیلر(جذبی یا تراکمی)، نوع کمپرسور، کنترلرها، قطعات برقی و … بروی قیمت چیلر آب خنک تاثیرگذار است.


به طور مثال قیمت چیلر تراکمی آب خنک ظرفیت 12 تن اسکرال 155،000،000 تومان، 20 تن اسکرال 235،000،000 تومان، قیمت چیلر آب خنک ظرفیت 100 تن اسکرو 919،000،000 تومان، 250 تن اسکرو 2،041،000،000 تومان است. برای استعلام قیمت چیلر آبی در تمامی ظرفیت‌ها می‌توانید با مشاوران ما در دما استار تماس حاصل نمایید.

لیست قیمت چیلر تراکمی آب خنک

ظرفیت چیلر آب خنکقیمت به تومان
چیلر 50 تن تبرید530,000,000
چیلر 75 تن تبرید770,000,000
چیلر 100 تن تبرید950,000,000
چیلر 150 تن تبرید1,370,000,000
چیلر 200 تن تبرید1,750,000,000
چیلر 250 تن تبرید2,120,000,000
چیلر 300 تن تبرید2,550,000,000
چیلر 400 تن تبرید3,300,000,000

قیمت چیلر آب خنک اسکرو

اگر قصد خرید چیلر آبی را دارید؛ ابتدا باید نوع مصرف و زمینه کاری خود را مشخص کنید. چیلرهای اسکرو یا پیچی برای بارهای خنک کننده کوچک تا متوسط ​​بهترین هستند. این چیلرها معمولا در 70 تا 600 تن موجودند. کمپرسورهای اسکرو با استفاده از دو روتور مارپیچی دوار به هم قفل شده؛ برای فشرده سازی مبرد کار می‌کنند.

عوامل تاثیرگذار بر قیمت چیلر آبی اسکرو شامل: نحوه عملکرد، خدمات پس از فروش و برند سازنده دستگاه می‌شود. این روزها به دلیل نوسانات قیمتی در بازار، بهتر است؛ برای استعلام قیمت روز چیلر آبی اسکرو با مشاوران خرید ما در دما استار تماس حاصل نمایید.

قیمت چیلر آب خنک اسکرول

از چیلرهای کمپرسور اسکرول هم در کولرهای هوا و هم در کولرهای آبی استفاده می‌شود. این چیلرها با استفاده از دو صفحه مارپیچ (یکی ثابت و دیگری چرخشی) برای فشرده سازی مبرد کار می‌کنند.

قیمت چیلر آبی اسکرول همانند دیگر تجهیزات صنعتی، تحت تاثیر نرخ ارز مانند نمونه مشابه خود قیمت چیلر هوا خنک در بازار است. پارامترهای تاثیرگذار بر قیمت چیلر آبی اسکرول شامل: ظرفیت تبرید، نحوه عملکرد، خدمات پس از فروش و برند سازنده دستگاه است. لذا برای استعلام قیمت روز چیلر آبی اسکرول با مشاوران خرید ما در دما استار تماس حاصل نمایید.

 • چیلر آب خنک هیتاچی
 • چیلر آب خنک تهویه

نکات مهم قبل از خرید چیلر آب خنک

از آنجایی که هر محیط صنعتی متفاوت است؛ انتخاب چیلر مناسب برای نوع کاربرد شما شاید سخت باشد. جای نگرانی نیست؛ چرا که 4 فاکتور زیر به شما در خرید چیلر آبی مناسب کمک می‌کند.

 1. تعیین بار حرارتی: برای اطمینان از اینکه چیلر انتخابی به اندازه کافی برای کاربرد مورد نظر شما بزرگ است؛ باید بار حرارتی را مشخص کنید؛ که این امری مهم است.
 2. نوع خنک کننده، دما و سرعت جریان را تعیین کنید: هنگامی که بار حرارتی مشخص شد، مرحله بعدی تعیین مایع خنک کننده، دمای هدف آن و نرخ جریانی است که چیلر باید به فرآیند ارائه دهد.
 3. چیلر در چه محیطی قرار است؛ نصب شود؟ مثلا برنامه‌های داخلی می‌توانند دماهای بالا و جوی کثیف را تجربه کنند؛ در حالیکه تأسیسات بیرونی می‌توانند دمای محیط پایین و بالا را تجربه کنند. این می‌تواند بر اندازه چیلر تأثیر بگذارد و به لوازم جانبی مانند فیلتر هوا، پمپ و غیره نیاز داشته باشد.
 4. در نهایت، در نظر بگیرید که الزامات کاربردی باقیمانده مانند: ویژگی‌های قدرت، گزینه‌های کنترل، رنگ و غیره توسط سازنده و یا فروشنده چیلر به صورت استاندارد انتخاب و اجرا شده است.

قطعات اصلی چیلر آب خنک

هر دو چیلر هوا و آب دارای اجزای یکسان از جمله:

 • یک اواپراتور
 • یک کمپرسور
 • یک کندانسور
 • شیر انبساط
 • برج خنک کننده (در چیلر آبی) هستند.

علاوه بر این، مکانیک برای هر دو بسیار مشابه است. تفاوت اصلی بین چیلرهای هوا و آب در نحوه خروج گرمای ناخواسته است. چیلرهای هوا به ما هوا را برای حذف گرما می‌دهند؛ در حالی که چیلرهای آبی از آب استفاده می‌کنند.

از دیگر قطعات چیلر آبی می‌توان به دو مورد زیر اشاره کرد:

 • پمپ: سیستم پمپاژ آب خنک یا محلول، آب را از چیلر به سمت فرآیند خنک‌سازی به گردش در می‌آورد.
 • فیلتر: این فیلتر برای جذب آلاینده‌ها، کثیفی‌ها و ذرات وارد شده به سیال چیلر طراحی شده است. آنها همچنین بخشی از سیستم ورودی هوا هستند.

کاربرد چیلر آبی

در طول سال‌ها، صنایع بی وقفه به دنبال روش‌هایی برای تقویت سیستم‌های خنک کننده برای فرآیندهای تولید بوده‌اند. اوایل قرن بیستم شاهد تولید تهویه مطبوع اولیه بودیم، اما به سرعت با تقاضای رو به رشد سازه‌ها و ماشین‌آلات بزرگ، بشر دست به پیشرفت‌های تکنولوژیکی زد و راه را برای تجهیزات خنک کننده مدرن همچون انواع چیلرها مخصوصا چیلر آبی هموار کرد؛ که قادر به پشتیبانی از کاربردهای تجاری و صنعتی زیر هستند:

 • فرآوری مواد غذایی
 • قالب‌گیری تزریقی
 • فرایندهای تکمیل فلز
 • خنک کننده فضا
 • کاربردهای صنعتی
 • بخش تولید پلاستیک
 • بخش تولید برق
 • حفظ شرایط دمای مناسب برای محیط‌های کاری
 • صنعت پزشکی

مزایای چیلر آب خنک

مهمترین مزیت‌های استفاده از چیلرهای آبی شامل موارد زیر می‌شود:

 1. چیلرهای آب خنک طول عمر بیشتری نسبت به چیلرهای هوا خنک دارند. علت آن این است؛ که چیلرهای آبی در معرض عناصر بیرونی مانند: باران، برف، یخ یا گرما قرار نمی‌گیرند، بنابراین محافظت بیشتری دارند.
 2. بهره وری انرژی در چیلرهای آب خنک در مقایسه با چیلرهای هوا خنک 10 تا 100 برابر بهتر است. چون چیلرهای آب خنک گرما را به طور موثرتری انتقال می‌دهند و این باعث صرفه جویی در هزینه و انرژی برای مشاغل می‌شود.
 3. ایمنی چیلرهای آب خنک بیشتر است. چرا؟ چون به جای مواد شیمیایی سمی از آب به عنوان مبرد استفاده می‌کنند. این امر چیلر را برای افرادی که تماس مکرر با آنها دارند، ایمن‌تر می‌کند.
 4. استفاده از چیلرهای صنعتی آب خنک، بدون صدا است. چرا که آنها اجزای دینامیکی کمی دارند؛ لذا صداهای ناخواسته تولید نمی‌کنند. این امر امکان استفاده از آنها را تقریباً در هر محیطی می‌دهد.

مشخصات کلی و فنی چیلر آب خنک

مشخصه‌های یک چیلر آب خنک عبارتند از:

 • در ظرفیت‌های 20 الی 400 تن تولید می‌شوند.
 • امکان ساخت چیلرهای زیر صفر برای کاربردهای صنعتی وجود دارد.
 • قابلیت طراحی و ساخت مطابق درخواست مشتریان را دارد.
 • قابلیت تنظیم دقیق دما و فشار سیال را دارند.
 • دارای پوسته و بدنه مقاوم در برابر خورندگی است.
 • مجهز به کلیه تجهیزات ایمنی و حفاظتی است.

چیلر آب خنک چیست؟

یک چیلر معمولی که با آب خنک می‌شود؛ از آب کندانسور چرخشی از یک برج خنک کننده برای متراکم کردن مبرد استفاده می‌کند.

در واقع چیلر آبی یک فناوری ایمن و قابل اعتماد است؛ که می‌تواند توسط مشاغل در هر سایز و اندازه‌ای استفاده شود.

مهم‌ترین دلیل تقاضا برای چیلر آب خنک، حذف گرما از محیط است؛ این دستگاه می‌تواند دما را کاهش داده و شرایط کار را برای کارکنان راحت‌تر کند. طرز کار چیلر آب خنک به شما این امکان می‌دهد تا به طور موثر از آن استفاده کنید، و با خنک کردن سریع یک محیط بزرگ مانند فضای تجاری، اداری، صنعتی و… در هزینه‌ها صرفه جویی کنید.

 چیلرهای آب خنک در اندازه‌های مختلف از مدل‌های کوچک با ظرفیت 20 تن تا مدل‌های چند هزار تنی هستند؛ که بزرگترین تأسیسات جهان مانند فرودگاه‌ها، مراکز خرید و سایر مکان‌ها را خنک می‌کنند.

روش کار چیلر تراکمی آب خنک

در ساختار چیلر آبی دو حلقه یا مدار اصلی وجود دارد؛ که یک سیستم چیلر آب را تشکیل می‌دهند. اینها حلقه تبرید و حلقه آب سرد هستند. حلقه تبرید زیر سیستمی است که خنک کننده را فراهم می‌کند. این جایی است که فرآیندهای ترمودینامیکی رخ می‌دهد. از سوی دیگر حلقه آب سرد یک سیستم توزیع است؛ که در آن آب سرد به واحدهای مصرف کننده عرضه می‌شود. فرآیندهای درگیر در این سیستم عمدتاً انتقال حرارت است.

به زبان ساده، چیلرهای آبی با پمپاژ آب از طریق کندانسور مهر و موم شده و پراکنده کردن آن در برج خنک کننده، گرما را از بین می‌برند. چیلرهای آب خنک معمولا کارایی بیشتری نسبت به چیلرهای هوا خنک دارند. با استفاده از تبخیر آب برای دفع گرما، انرژی کمتری نسبت به دمیدن هوا در سطح داغ مصرف می‌کند. این به خاطر ظرفیت گرمایی بالای آب است.

سوالات متدوال چیلر آب خنک

چیلر آبی یا آب خنک چیست؟

چیلر ماشینی است که فضاها یا مواد را خنک می‌کند. از سیال خاصی به نام مبرد استفاده می‌کند؛ که از چندین قسمت مانند: کمپرسور و کندانسور عبور می‌کند. همه این قطعات با هم کار می‌کنند تا گرما را از یک منطقه یا فرآیند خاص دور کنند و به ثابت نگه داشتن دما و در محدوده تنظیم شده کمک کنند.

مزیت‌های مهم چیلر آبی که آن را پرفروش کرده است، چیست؟
 • طول عمر زیاد
 • کم صدا بودن
 • داشتن ابعاد کوچکتر
 • راندمان بالا و هزینه کمتر
 • فراهم کردن ایمنی
چه چیلری برای فرآیند شما بهتر عمل می‌کند؟

سیستم‌های چیلر از نظر اندازه و طراحی بسیار متنوع هستند و به عنوان واحدهای چیلر کوچک، محلی یا قابل حمل برای کاربردهای کوچکتر یا چیلرهای مرکزی بزرگ طراحی شده، برای تامین سرمایش برای کل فرآیندها در دسترس هستند.

اگر علاقه‌مند به دانستن جزئیات بیشتر در مورد بهترین راه‌حل خنک کننده برای پروژه خود هستید، خوشحال می‌شویم با مشاوران ما در دما استار تماس حاصل نمایید؛ تا اطلاعات لازم در مورد انواع چیلر آب خنک و هوا خنک را در اختیار شما عزیزان قرار دهند.