دستگاه کلرزن نمکی

در حال نمایش 5 نتیجه

اگر استخر دارید برای ضد عفونی کردن آن حتما به این دستگاه نیاز پیدا می‌‎کنید. دستگاه کلرزن نمکی استخر به لطف سیستم جدید گندزدایی؛ از مواد شیمیایی (قرص کلر) برای ضدعفونی کردن آب استفاده نمی‌کند و در طی دراز مدت در هزینه های شما صرفه جویی می‌شود.

قیمت دستگاه کلرزن نمکی استخر

فروشگاه دما استار دارای انواع دستگاه کلرزن نمکی استخر و تمامی تجهیزات استخر در برند ها و تنوع مختلف می‌باشد. اگر شما قصد خرید کلرزن نمکی را دارید، می‌توانید از کارشناسان فروش حرفه ای ما کمک بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب و خرید را تجربه کنید.

محصولولتاژ ورودیتزریق کلرسایز استخرسرعت جریانقیمت (ریال)
SCG-140220 ولت

60-50Hz
576 گرم در 24 ساعت1402650 - 15140540/000/000
SCG-70220 ولت

60-50Hz
288 گرم در 24 ساعت702650 - 15140370/000/000


کلر آب نمک فرایندی است که با استفاده از مولد کلر و الکترولیز در حضور نمک محلول برای تولید گاز کلر یا اشکال محلول آن، اسید هیپوکلریت Hypochlorite و هیپوکلریت سدیم انجام می ‌شود؛ که در گذشته نیز به طور معمول استفاده شده است.

به عنوان مواد ضدعفونی کننده در استخرها هیدروژن نیز به عنوان محصول جانبی تولید می‌شود. در واقع باید گفت که استخر بدون کلر نیست. بلکه بجای اضافه کردن مستقیم کلر در آن، از الکترولیز نمک، برای تولید کلر استفاده می‌کنند. دستگاه کلرزن نمکی استخر را با نام مولد کلر یا SWG نیز می‌­شناسند.

مشاهده بیشتر: کلر زن خطی

مزایای سیستم کلرزن نمکی

مزایای سیستم­ های نمک در استخرها راحتی و تحویل مداوم ضدعفونی کننده خالص مبتنی بر کلر است. کاهش کلرامین ­های تحریک کننده در مقابل روش‌های کلرزنی سنتی و اثر "نرم کننده" الکترولیز باعث کاهش مواد معدنی قلیایی محلول در آب نیز به عنوان مزیت تلقی می‌شود.

برای برخی از افرادی که به کلر حساسیت دارند، این سیستم­‌ها ممکن است گزینه مناسبی باشند. نگهداری استخرهای آب نمک در طول سال ارزان‌تر است؛ زیرا نمک به طور قابل توجهی ارزان­‌تر از کلرهای تجاری است.

معایب دستگاه کلرزن نمکی

از معایب سیستم کلرزن نمکی استخر نیز می‌توان به هزینه اولیه سیستم، تعمیر و نگهداری و هزینه سلول­‌های جایگزین اشاره نمود. نمک ممکن است به برخی از فلزات و بعضی از سنگ‌­هایی که به طور نامناسب مهر و موم شده ­اند آسیب برساند. با این حال، از آنجایی که غلظت ایده‌آل نمک در استخرهای کلردار نمک بسیار کم است، ممکن است آسیب وارده به دلیل نگهداری نادرست رخ ‌دهد.

ویژگی استخرهای آب نمک

شاید درباره­ ی استخر آب نمک سوالت زیادی در ذهنتان ایجاد شود. برای مثال آیا استخرهای آب نمک فاقد کلر هستند؟ یا نگهداری از این نوع استخرها سخت است؟ و یا اینکه استخر آب شور با استخر کلردار سنتی متفاوت‌­اند؟ برای رسیدن به جواب مطلب پیش رو را مطالعه کنید.

  1. استخرهای آب شور کاملاً عاری از کلر نیستند. در عوض، این سیستم از فرآیندی به نام الکترولیز برای ایجاد کلر از طریق آب شور که از صفحات باردار الکترونیکی عبور می­‌کند، استفاده می‌­کند که به گاز کلر تبدیل شده و آب را ضد عفونی می­‌کند.
  2. نیازی به این نیست که کلر را خریداری و ذخیره کنید و سپس به آب استخر خود اضافه کنید. بلکه فقط کافی است نمک را به آن اضافه کنید. پس از مدتی سطح خود را حفظ کرده و اجازه دهید کلریناتور بقیه کارها را انجام دهد. استخرهای آب شور بسیار پایدارتر از استخرهای کلر هستند. این نیاز به نگهداری کمتر و آزمایشات شیمیایی کمتری دارد.
  3. در یک استخر سنتی، کلر (مایع، پودر یا قرص) مستقیماً به استخر اضافه می­‌شود. متقابلا در یک استخر آب شور، نمک به آبی اضافه می‌شود که سطح آن توسط کلریناتور حفظ می‌­شود. به نوبه خود، الکترودهای موجود در کلریناتور، آب شور را به کلر تبدیل می‌کنند تا آبی تمیز، شفاف و بسیار نرم به دست آید.

مشاهده بیشتر: فیلتر استخر

قطعات یک مولد نمک

یک مولد نمک شامل دو بخش سلول و برد کنترل است. سلول بخشی است که نمک را به کلر تبدیل می‌­کند. آب از سلول عبور کرده و از روی تیغه­‌هایی که با روتنیوم یا ایریدیوم پوشیده شده­‌اند، عبور می‌کند.

آن‌ها توسط برد کنترل شارژ می‌شوند که برق را تامین می‌کند. برد کنترل به شما این امکان را می‌­دهد تا سطح کلر موجود در استخر را کنترل کنید. همچنین به شما این امکان را می­‌دهد که کلرساز نمک خود را به یک سیستم اتوماسیون استخر متصل کرده و آن را با یک دستگاه از راه دور یا تلفن همراه کنترل کنید.

تعمیر و نگهداری کلرزن نمکی

اینکه گفته می‌شود سیستم‌­های نمک نیاز به تعمیر و نگهداری ندارند، اشتباه است. مواد شیمیایی شما هنوز باید به طور منظم بررسی و نگهداری شوند. البته بسته به زمان سال و استفاده، باید به استخر خود نمک اضافه کنید. علاوه بر آن سلول نمکی شما نیز باید هر از چند گاهی، تقریباً هر 3 تا 6 ماه یکبار، بازرسی شود. اگر کلسیم اضافی روی تیغه ­ها تجمع پیدا کرده باشند، باید آن را با پاک کننده سلول شوری تمیز کنید .