ازن ژنراتور استخر

در حال نمایش 3 نتیجه

دستگاه ازن ژنراتور استخر

دستگاه ازن ژنراتور استخر وظیفه تمیزکردن و بهداشت استخر را در سیستم تصفیه آب استخر و جکوزی دارد. که باید به همراه یک دستگاه کلرزن خطی یا نمکی مورد استفاده قرار بگیرد. زیرا وجود ازن به تنهایی می‌تواند به مجرای تنفسی، مخاط و پوست انسان آسیب بزند. علاوه بر آن، ازن یک اکسید کننده و ضدعفونی کننده قوی است به همین علت باید در فضای بسته دستگاه تولید و مصرف شود. 
ژنراتورهای ازن که به اوزوناتور نیز معروف هستند، آب استخر را با عبور آب از سیستم گردش استخر ضدعفونی می­‌کنند. قبل از بازگرداندن آب ضدعفونی شده به استخر، ذخایر ازن را تخلیه کنید. زیرا ازن در صورت وجود غلظت زیاد برای انسان نا‌امن است.
از آنجایی که ازن ژنراتور استخر در تنوع و کیفیت مختلف عرضه شده می‌شوند. شما عزیزان می‌توانید برای خرید دستگاه ازن ژنراتور استخر با دما استار تماس بگیرید و از مشاوره کارشناسان حرفه ای ما استفاده کنید. 
 

قیمت ژنراتور ازن استخر

هزینه یک ژنراتور ازن استخر می­تواند به طور گسترده ­ای بر اساس برند، سایز و غلظت و خروجی ازن متفاوت باشد. با این حال، ژنراتورهای ازن مقدار کلر مورد نیاز برای ضدعفونی مناسب استخر را کاهش می­‌دهند و در هزینه مواد شیمیایی صرفه جویی می­‌کنند.

دستگاه ازن ژنراتور استخر چگونه کار می‌کند؟

ازناتور از طریق دو نوع مولد، تخلیه الکتریکی و اشعه ماوراء بنفش ازن تولید می‌­کنند. برای درک نحوه عملکرد هر دو، به خاطر داشته باشید که اکسیژن دارای دو اتم اکسیژن (O2) است در حالی که ازن حاوی سه اتم (O3) است.

یکی از روش­ ها برای شکستن مولکول­ های اکسیژن و ایجاد ازن، استفاده از اشعه ماوراء بنفش است. این روش هوا را با طول موج حدود 185 نانومتر از روی نورهای UV عبور می‌دهد. پس از تقسیم مولکول­ های اکسیژن، دوباره به اوزون تبدیل می‌شوند. سپس ازن از طریق تزریق ونتوری به آب استخر تزریق گردیده، که از خلاء فشار برای تزریق گاز به آب در حین عبور از سیستم گردش خون استفاده می‌کنند.

ازن ژنراتور استخر برای استخر شما مناسب است؟

در صنعت استخر، طیف گسترده­ ای از روش های بهداشتی استخر وجود دارد. ازن، نیز روشی است که میتواند در استخرها بسیار مفید باشد.ما در این زمینه اطلاعاتی را در اختیارتان قرار می‌دهیم.

Ozone، نوعی گاز آبی رنگ است که از متشکل از سه اتم اکسیژن است. ازن، در استخرها مفید است زیرا به طور موثر باکتری ها، انگل‌­ها و ویروس­‌ها را از بین می‌برد و غیرفعال می‌کند. ازن یک اکسید کننده خوب است، به این معنی که می‌تواند آلاینده­‌های موجود در آب را از نظر شیمیایی از بین ببرد.

ازن، آب استخر شما را از طریق سیستم گردش خون ضدعفونی می‌کند. هنگامی که آب در گردش، به استخر یا آبگرم برگردانده می‌شود، ازن؛ در غلظت بسیار کم و ایمن وجود دارد. از آنجایی که مواد ضدعفونی کننده باقیمانده را حفظ نمی‌کند، باید یک ماده شیمیایی دیگر مانند کلر یا برم به استخر اضافه شود تا اطمینان حاصل شود که آب کاملاً ضد عفونی شده و برای شنا ایمن است.

مزایای استفاده از ازن ژنراتور استخر

  1. با استخرهای درون زمینی، بالای زمین، سرپوشیده و روباز به خوبی کنار می­‌آیند.
  2. با استخرهای بتنی، فایبر گلاس و وینیل به خوبی کار می‌­کنند. به طور موثر باکتری‌ها، ویروس‌­ها و انگل­‌ها را می‌کشند و غیرفعال می­‌کنند.
  3. کلرآمین­ ها را اکسید کرده و کلر را موثرتر می­‌کند.

معایب استفاده از ازن ژنراتور استخر:

  • خرید و نصب دستگاه اوزوناتور ممکن است گران باشد.
  • اوزوناتور فقط یک ضدعفونی کننده مکمل است. برای حفظ بهداشت مناسب استخر باید با کلر یا برم ترکیب شود.
  • هر دو نوع ژنراتور ازن هر چند سال یکبار نیاز به تعمیر و نگهداری دارند.

کاربرد ازن ژنراتور خانگی

از ازن ژنراتور خانگی برای ضد عفونی کردن خریدهای روزانه مثل میوه و سبزیجات، ضد عفونی کردن سرویس بهداشتی و حمام و دیگر موارد استفاده میکنند. از این دستگاه برای مکان ­هایی نظیر آشپزخانه­ ها، مدارس، اتاق هتل، دفتر کار، اتاق انتظار، سرویس بهداشتی و حمام و ... بهره می‌برند.

از جمله مزایای کاربردی مولد ازن خانگی میتوان به موارد زیر اشاره نمود:
  • بوهای نامطبوع، گازهای معلق و خاک و ذرات میکروسکوپی هوا را از بین می‌برد.
  • ضد میکروب بوده و گندزدای مناسبی برای باکتری‌­ها، ویروس ­ها و قارچ ­ها است.
  • می‌تواند تا 30 % کیفیت اکسیژن هوا را افزایش دهد. سیستم دفاعی بدن کودکان و افراد میانسال را نیز بالا می‌برد.

قیمت ازن ژنراتور خانگی

قیمت ازن ژنراتور خانگی به فاکتورهایی مثل برند سازنده، نوع دستگاه، برق مصرفی آن و دیگر عوامل بستگی دارد. شما همراهان گرامی می توانید برای اطلاع از قیمت به روز این دستگاه ازن ژنراتور استخر با فروشگاه دما استار تماس حاصل نمایید.