قیمت اسکیمر استخر

در حال نمایش 3 نتیجه

برای اینکه سطح آب استخر شنا تمیز بماند به یک اسکیمر استخری (Skimmer Pool) نیاز است؛ تا عملیات پاکسازی را انجام دهد. این باکس ها از تجهیزات پهداشتی استخر بوده و به نوعی کار تصفیه آب استخر را انجام می‌دهند.

اسکیمر استخر مانند دروازه ای پاک کننده برای ورود مجدد آب به داخل فیلتر استخر عمل می‌کنند؛ در نتیجه زباله های بزرگی که شنارو هستند در این محفظه گیر می‌کنند. با این روش از ورود هر گونه آشغال به سیستم گردش آب استخر جلوگیری می‌شود.

قیمت اسکیمر استخری

همه استخرهای شنا استاندارد برای سیستم فیلتراسیون به این اسکیمرهای مستطیلی و فیلتر استخر نیاز دارند. نکته مهم این است که قیمت اسکیمر استخر با توجه به اندازه و شرکت سازنده متفاوت است. برای خرید اسکیمر با دما استار تماس بگیرید و از مشاوران حرفه ای ما کمک بگیرید.


خرید اسکیمر استخر

یکی از تجهیزات ضروری استخر که وظیفه جمع‌آوری و خارج کردن ذرات چربی نظیر روغن و کرم ضد آفتاب، اجسام کوچک شناور روی آب، حشرات مُرده، زباله یا هر جسم شناور دیگری روی سطح آب بر عهده دارد. اسکمیر استخر یا کفگیر استخر نام دارد. چون این دستگاه در هنگام بتن ریزی استخر شنا نصب می‌شود باید در خرید آن دقت کرد؛ زیرا تعویض آن بسیار دشوار است؛ در نتیجه بهتر است یک اسکیمر استخر با کیفیت و درجه یک انتخاب کنید.

آیا خرید اسکیمر استخر ضروری است؟

بدون کفگیر یا اسکیمر استخر، زباله ها و مواد شیمیایی به درستی از استخر شما پاک نمی شوند. این کار شانس شما را برای یک استخر ابری و رشد جلبک افزایش می دهد. علاوه بر این، پمپ استخری شما مستعد ساییدگی و پارگی خواهد بود و احتمالاً قبل از تاریخ توصیه شده سازنده نیاز به تعویض دارد.

کفگیر یا اسکیمر استخر چگونه کار می‌کند؟

اسکیمر استخر شنا، هر نوع که باشد، برای انجام وظیفه مکیدن و تمیز کردن آب از سطح استخر دارای دو قسمت اصلی است: یک برگ گیر و یک پنجره برای مکش آب.

سبد برگ: این سبد در داخل کفگیر قرار دارد و محل گیر افتادن حشرات یا بقایای موجود در سطح آب استخر است. قبل از تصفیه آب توسط تصفیه خانه استخر، عملکرد صافی را انجام می‌دهد. تمیز کردن آن باید به صورت دوره ای انجام شود تا راهش مسدود نشود.

پنجره یا دروازه: پنجره یا دروازه کفگیر قسمت قابل مشاهده آن است و دارای یک صفحه لولایی است که از بازگشت زباله های گرفته شده، توسط سبد جمع آوری برگ به استخر جلوگیری می کند.

اسکیمر استخر را چند وقت یک بار تمیز کنیم؟

به طور معمول هر یک هفته یک بار اسکیمر استخر را تمیزکاری کنید. زیرا با تعویق انداختن این کار موجب مسدود شدن آن و پایین آمدن عملکرد اسکیمر استخر می‌شوید.

انواع اسکیمر استخر موجود در بازار

اگر به دنبال خرید اسکیمر استخری یا اسکیمر نظافت استخر هستید، لازم است که نخست نوع و محل استفاده از آن و یا محیط نصب را انتخاب، تعیین و مشخص کنید. اسکیمرهای استخر در انواع و مدل‌های مختلفی در بازار موجود هستند. برخی از مدل‌ها و انواع نمونه‌های اسکیمر استخر عبارت‌اند از:

  1. اسکیمر ظرفیت بالا: این نوع اسکیمر برای استخرهای بزرگ و با حجم زیاد مورداستفاده قرار می‌گیرد. آنها دارای ظرفیت بالا برای جمع‌آوری آلودگی‌ها و برخی از مدل‌ها همچنین قابلیت تنظیم جریان آب را دارند.
  2. اسکیمر استخر خطی: اسکیمر لاین درصورتی‌که اسکیمرهای تکی نتوانند تمام آلودگی‌ها را جمع‌آوری کنند، استفاده می‌شود. آنها در طول یک دیوار استخر نصب می‌شوند و جریان آب را در طول دیوار رها می‌کنند تا آلودگی‌ها را جمع‌آوری کنند.
  3. انواع اسکیمر استخر نصب شده در کف استخر: در مقابل اما این نوع اسکیمر به طور معمول در استخرهای عمومی استفاده می‌شود. آنها در کف استخر نصب می‌شوند و جمع‌آوری آلودگی‌ها را در این قسمت انجام می‌دهند.
  4. اسکیمر استخر شناور: اسکیمرهای مدل شناور به‌صورت یک واحد مستقل در استخر قرار می‌گیرد و قابلیت حرکت در طول سطح آب را دارد. آنها معمولاً در استخرهایی که به دلیل طراحی خاص یا موقعیت جغرافیایی، نصب اسکیمر دیوارهای استخر ممکن نیست، استفاده می‌شوند.
  5. مدل اسکیمر استخر زیر آب: این نوع اسکیمر در پایین استخر نصب می‌شود و آلودگی‌ها را از زیر آب جمع‌آوری می‌کنند. آنها به‌خوبی با استخرهایی که دارای اسکیمرهای دیواره‌ای نیستند یا برای جمع‌آوری آلودگی‌ها احتیاج به تکنولوژی متفاوتی دارند، سازگاری دارند.

مزایای استفاده از اسکیمر Skimmer در استخرهای شنا

استفاده از اسکیمرها در استخرها بسیار مفید و مزایای زیادی دارد و باعث می‌شود که دغدغه شما برای کنترل آلودگی و تمیز نگه‌داشتن استخر کم‌تر شود، در واقع خرید اسکیمر مخصوص استخر، به سبب موارد زیر یک مزیت است:

جمع‌آوری آلودگی‌ها

اسکیمرها برای جمع‌آوری آلودگی‌ها از سطح آب استخر استفاده می‌شوند. آلودگی‌های مانند برگ‌ها، حشرات، مواد شیمیایی و آشغال‌ها توسط اسکیمرها جمع‌آوری می‌شوند و از استخر پاکسازی می‌شوند. این کار باعث حفظ کیفیت آب استخر، پیشگیری از انسداد فیلترها و نگهداری آبی خوب در استخر می‌شود.

بهبود نظافت استخر

با جمع‌آوری آلودگی‌ها از سطح آب، اسکیمرها به بهبود نظافت استخر کمک می‌کنند. آلودگی‌ها که در سطح آب جمع می‌شوند، اگر جمع‌آوری نشوند می‌توانند به محیط استخر و آب بیشتری گسترش یابند و باعث کثیف‌شدن استخر و مشکلات بهداشتی شوند.

بهبود عملکرد سیستم تصفیه

با جمع‌آوری آلودگی‌ها و ذرات معلق از سطح آب، اسکیمرها به بهبود عملکرد سیستم تصفیه استخر کمک می‌کنند. زیرا با حذف آلودگی‌ها از سطح آب، فیلترها و سایر سیستم‌های تصفیه آب استخر تمیزتر و بهتر عمل می‌کنند.

پیشگیری از تشکیل لایه روغنی

اسکیمرها می‌توانند از تشکیل لایه روغنی در سطح آب استخر جلوگیری کنند. لایه روغنی معمولاً به دلیل استفاده از ضدآفتاب، لوسیون‌ها و مواد آرایشی تشکیل می‌شود و می‌تواند باعث کاهش شفافیت آب شود و به استخر ظاهر آلوده‌ای بدهد.

سهولت نگهداری و تمیزکاری

استفاده از اسکیمرها باعث سهولت نگهداری و تمیزکاری استخر می‌شود. با جمع‌آوری آلودگی‌ها در اسکیمر، فرایند تمیزکاری و نگهداری استخر ساده‌تر می‌شود و زمان و هزینه مربوط به تمیزکاری کاهش می‌یابد.