فیلتر شنی فلزی

در حال نمایش یک نتیجه

فیلترهای شنی در واقع نوعی مخزن دارای شیر ورودی و خروجی و نازل­ هایی با پوشش شن و سیلیس هستند. نگهداری از آنها آسان، موثر و مقرون به صرفه است؛ فیلتر شنی فلزی یکی از انواع فیلتر استخر دارای طراحی داخلی ویژه که سطح بستر شن و ماسه را حفظ می کند و جریان آب را برای کارآمدترین فیلتراسیون ممکن تضمین میکنند.

قیمت فیلتر شنی فلزی استخر

امروزه برای استخرها، تجهیزات و لوازم مخصوصی در نظر گرفته می‌شود تا به بهترین نحو ممکن از استخر استفاده کنند. فیلتر شنی فلزی یکی از همین تجهیزات مهم است که از آن برای تصفیه آب استفاده میکنند. لطفا جهت مشاوره و خرید؛ همچنین برای اطلاع دقیق از قیمت انواع فیلتر فلزی و فیلتر شنی استخری با فروشگاه دما استار تماس بگیرید.


ساختار و عملکرد فیلتر شنی فلزی استخر

ساختار ظاهری فیلتر شنی، مخزنی پر از شن است که به سیستم فیلتراسیون استخر شما متصل می‌گردد. رسالت این نوع تجهیز زلالی و شفافیت بخشیدن به آب استخر است. چطور؟ با عبور آب از بستر شن و ماسه، آوار و ذرات و گرد و غبار توسط شن به دام می‌افتد و از بازگشت آنها به استخر جلوگیری می‌کند.

در واقع دستگاه فیلتر شنی استخر از طریق فرایند فیلتراسیون، ذرات کوچکی مانند شن و ماسه، رسوبات، هیدروکربن­‌ها، فلزات و مواد مضر را از آب جدا کرده و موجب تصفیه آب می­‌شود. در آخر، آب تصفیه شده وارد مخزن فیلتر شنی می­‌شود.

مخزن­ فیلتر شنی فلزی معمولا با سیلیس که جزء اصلی فیلتر شنی است، پر می‌شود؛ که این مخزن ­ها از نازل­ هایی برای جلوگیری از خروج سیلیس تشکیل شده‌­اند. در کنار آن ممکن است از شیشه یا زئولیت نیز استفاده شود. معمولا محفظه فیلتر شنی استخر را از جنس فولاد ضد زنگ، فایبرگلاس یا پلاستیک میتوان در بازار پیدا کرد. علت مقاوم ساختن این فیلترها این است تا بتوانند فشار زیادی را که برای انجام عمل فیلتراسیون لازم است را تحمل کنند.

تجهیزات تشکیل­ دهنده فیلتر شنی فلزی عبارتند از:
 • شیرآلات و اتصالات برای آب­های ورودی و خروجی.
 • لوله­ ها و شیر هواگیر.
 • شیر دستی، اتومات و نیمه اتومات برای شستشوی معکوس.
 • فشارسنج.
 • دریچه ­های بازدید برای دسترسی
 • به داخل فیلتر.

مهمترین مزایای کاربردی فیلترشنی فلزی استخر

 1. از جمله مزیت­ های فیلتر شنی این است که میتوان با آنها حتی مواد بسیار کوچک و ریز را از آب استخر جدا نمود.
 2. هر آنچه که باعث کثیفی آب استخر شود مثل حشرات، برگ درختان، خزه ­ها، موی سر و ... توسط فیلتر شنی فلزی دفع میشوند.
 3. نگهداری آنها ساده و راحت است.
 4. برخورداری از بهینه بودن و هزینه کم.
 5. دوام و ماندگاری 5 تا 7 ساله شن­ ها.
سه نوع فیلتر شنی فلزی استخر داریم که به شرح زیر است:
 • فیلتر شنی فلزی کند: نوع قدیمی فیلتر شنی است. سطح سیلیس در این نوع دستگاه در مجاورت با هوای آزاد است. آب به آرامی و به کندی وارد شده و آب تمیز و بدور از آلودگی، بدون هیچ فشاری بعد از عبور از سطح سیلیسی از طریق مجاری خروجی به بیرون هدایت می­شود. این عمل به کندی انجام میگیرد و فشار آبی هم در کار نیست، به همین دلیل به این نام معرفی می‌شود.
 • فیلتر شنی فلزی تند: سطحی سیلیسی در این نوع دستگاه، داخل مخزن قرار گرفته و از هوای آزاد دور است و آب با فشار از روی این سطح عبور میکند. عمل انتقال آب تمیز تند و با فشار صورت میگیرد و به این دلیل به این نام معرفی می‌شود.
 • فیلتر شنی نرخ بالا: این مدل در واقع همان نوع فیلتر شنی تند است. با این تفاوت که در این نوع دستگاه از دانه ­های سیلیسی بزرگتر استفاده شده است تا آب با فشار و سرعت بیشتر در حال عبور باشد. به همین دلیل کیفیت آب خروجی پایین می ­آید اما حجم آب عبوری بسیار بیشتر از دو سطح دیگر است. قیمت آن نیز مقرون به صرفه است.

بک­ واش، راهکاری برای افزایش طول عمر فیلتر شنی فلزی

ممکن است منافذ فیلتر پس از مدتی کار کردن بسته شوند. برای شست و شو و تمیزی سیلیس­ های فیلتر و باز شدن منافذ آن از سیستم بک واش استفاده می‌کنند. یعنی شستشوی فیلتر شنی با جریان معکوس بدین صورت که در این سیستم فیلتر با تغییر وضعیت شیر‌های نصب شده بر روی فیلتر، جریان عبوری از فیلتر عوض شده و آب از پایین وارد فیلتر میشود و در جهت خلاف جریان همیشگی به سمت بالا رفته و از آن خارج می گردد و در مکانی خارج از سیستم مانند باغچه و یا جوی تخلیه میشود.

این جریان باعث شسته شدن گل و لای و ذرات معلق تصفیه از میان سیلیس ­ها و در نتیجه بالا رفتن عملکرد فیلتر شنی میشود. علت استفاده از چهار شیر در لوله کشی فیلتر هم دقیقا همین سیستم بک واش آن است .