در حال نمایش 4 نتیجه

کلرزن یا کلریناتور های CHLORINATOR استخر دارای دو نوع اتوماتیک و شناور هستند. در خصوص نوع شناور قرص کلر کاملاً برخلاف نوع خطی بوده و همانطور که از نامش پیداست نه تنها ثابت و در جایی مشخص نصب نمی‌شود؛ بلکه به صورت شناور بر روی آب قرار می‌گیرد.

قیمت کلرزن شناور استخر

کلرزن های شناور Floating chlorine نیز بر اساس سایز، طرح و دماسنج تعبیر شده روی آنها دارای قیمت های متفاوتی هستند. دما استار با ارائه بهترین قیمتها، مرغوبترین و با کیفیت ترین کلرزن‌ها و سایر لوازم استخر در تلاش است تا خریدی لذت بخش را برای مشتریان و متقاضیان خود به ارمغان آورد.

شناور قرص کلر یک وسیله کاربردی جهت تنظیم مقدار انحلال کلر در آب استخر است. کلرزن شناور استخر یک وسیله پلاستیکی شناور بر روی آب استخر های کوچک با حداکثر ۵۰ متر مکعب حجم است. قیمت کلرزن شناور استخر با توجه به سایز و نوع، ساده یا عروسکی آن متغیر است .جهت انتخاب یک کلرزن شناور مرغوب می توان به فروشگاه های اینترنتی و حضوری معتبری چون دما استار مراجعه کرد.

 


کلرزن شناور استخر چیست؟

استخری که تمیز به نظر می‌رسد، لزوماً برای شناکردن تمیز و آماده نیست. چرا که آب به ظاهر شفاف مخلوطی از میکرو باکتری ها و سایر آلاینده‌ها را با خود حمل می‌کند. به همین دلیل از قرص کلر و کلر جهت ضدعفونی کردن، میکروب زدایی و در نهایت ایمن نگه داشتن آب استخر استفاده می‌کنند.

این دستگاه ها بسیار ساده بوده به طوری که قرص کلر chlorine را درون شناور قرار داده و درب اصلی آن را بسته و محفظه مربوط به تزریق کلر را چرخانده می‌شود تا میزان کلر آزاد شده از این طریق تنظیم گردد. سپس شناور کلر، بر روی استخر رها می‌گردد، تا بر حسب تنظیمات اولیه کلر به میزان مشخص شده آزاد و موجب ضدعفونی آب استخر از باکتریها و مواد مضر شود.

شکل ظاهری و انواع شناور قرص کلر استخر

شناور قرص کلر استخر Floating Chlorine Pool ظروف پلاستیکی کوچکی هستند؛ که بر روی سطح آب استخر شناور می شوند. به صورت متداول دارای سه سایز:

 1. بزرگ
 2. کوچک
 3. متوسط
انواع شناور قرص کلر به موارد زیر تقسیم می‌شوند:

 1. عروسکی
 2. ساده
 3. دماسنج دار
 4. توری

به جرأت می‌توان گفت: زیبایی این شناورها در سادگی ساختار آنها است. چرا که آنها چند قرص کلر را درون خود به صورت ایمن نگه می دارند؛ تا به تدریج و بر اساس مقدار تنظیمات دریچه تحتانی خود باعث انحلال کلر در آب شوند. کلرزن های شناور Floating chlorine جریان ثابتی از کل را در آب استخر حفظ می‌کنند. این دستگاه های کوچک شناور از جمله رایج ترین کلرزن ها برای دارندگان استخرهای کوچک روی زمین هستند.

بیشتر بخوانید: کلرزن خطی

روش کارکرد کلرزن شناور استخر

قرص های کلر در اندازه های یک و سه اینچی موجود هستند. که به عنوان مثال به ازای هر ۵ هزار گالن آب استخر یک عدد قرص سه اینچی باید در دستگاه کلرزن سایز بزرگ قرار گیرد و سپس با باز شدن بافل یا دریچه پایین شناور، انحلال قرص صورت پذیرد. هرچه این دریچه باز تر باشد سرعت انحلال کلر نیز بیشتر خواهد بود.

استفاده از کیت نوار تست آب استخر یا تستر دیجیتالی، کمک به سزایی جهت تنظیم کلر آب استخر خواهد کرد. چراکه بر اساس این کیت ها می توان به ppm مدنظر کنونی آب استخر دست یافت و براساس نتیجه حاصل شده، مقدار کلر استخر را کم و یا زیاد کرد.

به عنوان مثال: اگر تست کلر شما بیش از ppm2 است ممکن است بتوانید از قرص های کمتری استفاده کنید یا دریچه بافل‌ها را بیشتر ببندید و اگر تست کلر شما کمتر از ppm1 باشد باید از قرص دیگری استفاده کنید و یا دریچه بافل را بیشتر باز کنید.

کلرزن‌های شناور نیز همانند سایر تجهیزات دیگر دارای معایب و محاسنی هستند که آگاهی داشتن از آن ها جهت خرید و استفاده ضروری خواهد بود.

مزایا شناور قرص کلر استخری

 • در مواقعی که از اسکیمرها برای عملیات کلرزنی استفاده می کنید؛ جایگزینی عالی جهت انتشار کلر بر روی سطح آب هستند. چرا که استفاده از اسکیمرها جهت کلرزنی باعث ایجاد مشکل و اختلال در شلنگ و پمپ استخری می‌شوند.
 • ساده ترین و ارزان ترین کلرزن هستند.
 • استفاده از آنها بسیار آسان است.
 • برخلاف کلرزن های اتوماتیک، فضای زیادی از موتورخانه استخر را اشغال نمی کنند و در واقع نیاز به فضاسازی ندارند.

معایب کلرزن شناور استخری

 • کلرزن های شناور Floating chlorine نمی‌توانند کامل و دقیق باشند. به دلیل آن که گاهی اوقات آنها در یک نقطه گیر می‌کنند و یا به تعبیری به دام می افتند. و همین امر باعث می‌شود کلر chlorine به صورت یکنواخت بر سطح آب پخش نشود.
 • دریچه های خروجی به اندازه قرص کلر دقیق و بزرگ نیستند.
 • این کلرزن ها فقط در استخرهای کوچک تا حجم ۵۰ متر مکعب قابل استفاده هستند.
 • معیار مشخص جهت تزریق کلر ندارد.