فیلتر استخر

نمایش 1–36 از 64 نتیجه

عملکرد پاکسازی و پمپاژ آب در استخر را می توان به سیستم گردش خون انسان شباهت داد به طوری که در این سیستم فیلتر استخر همانند کلیه انسان، بخش تصفیه کننده را برعهده داشته و آب را از هرگونه آشغال ذرات معلق ناخالصی ها و چربی ها پاکسازی می کند.

فیلتر استخر مخصوص تصفیه آب

فیلتر استخر از تجهیزات استخر و لوازم مهم موجود در آن است. در فروشگاه دما استار، انواع فیلتر تصفیه استخر با مدل های متنوع از برندهای معتبر بازار تهران (ایرانی و خارجی) موجود است. برای استعلام قیمت فیلتر استخر با فروشگاه دما استار تماس بگیرید.


در واقع عمل فیلتراسیون در استخر یک فرایند فیزیکی است که توسط دستگاهی به نام فیلتر استخر صورت می پذیرد. دستگاه فیلتر تصفیه استخر نیز دارای انواع مختلف با کاربردهای مختلف است. به نحوی که برخی از این فیلترها توانایی باکتری زدایی از آب را نیز دارند.

فیلتر Pool Filter یکی از مهم ترین تجهیزات استخر محسوب می شود؛ به نحوی که این وسیله در صورتیکه با اندازه مناسب، استفاده و به کار گرفته شود. مهم ترین قدم جهت پاکسازی آب استخر از هر نوع مواد آلاینده و ذرات معلق را برداشته و کمک شایانی به شفافیت و تمیزی آب میکند. فیلتر استخر با این عمل به کلر و یا مواد ضدعفونی‌کننده اجازه می‌دهند تا روی از بین بردن باکتری ها تمرکز کنند.

با یک مقایسه ساده در خصوص انواع فیلترها و کارایی آنان به راحتی می توان در نگاه اول تشخیص داد که فیلترهای دیاتومه DE گزینه ای عالی جهت فرآیند فیلتراسیون استخر هستند. اما در این میان فیلترهای شنی بنابه خصوصیتی که دارند از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. در ادامه به مقایسه انواع مدل های فیلتر استخر می پردازیم.

فیلترها دارای انواع مختلف با ساختاری متفاوت هستند، که هر کدام بسته به ویژگی های خود تصفیه آب و پاکسازی آن را از کوچکترین ذرات و ناخالصی در کمترین زمان انجام می‌دهند.

انواع فیلتر استخر:

به طور کلی فیلتر تصفیه استخر دارای سه نوع مختلف است:
 1. فیلتر شنی استخر
 2. فیلتر کارتریجی
 3. فیلتر دیاتومه یا DE

فیلتر شنی استخر:

قدیمی ترین و رایج ترین نوع فیلتر تصفیه استخر و مطمئناً ساده ترین نوع فیلتر جهت کارکرد هستند. فیلتر شنی استخر در برابر سایر فیلتر های دیگر ارزان تر است. تمیز کردن فیلتر های شنی بر اساس روش شستشوی معکوس و یا بک واش Backwash فیلتر انجام می شود.

قیمت خرید فیلتر شنی استخر
برای خرید فیلتر استخر با دما استار تماس بگیرید.

مخزن Sand Filter با درجه خاصی از مدیا به نام سیلیس پر می‌شود؛ و آب هنگام ورود به مخزن از طریق این سیلیس ها به سمت پایین رانده می شود. این حرکت باعث جداسازی زباله ها و ذرات بر حسب سایز بزرگ به کوچک می‌شود. تا اینکه آب به انتهای مخزن رسیده و در نهایت پس از عبور از قسمت‌های جانبی دیگر وارد استخر می گردد.

به جرات می‌توان گفت این فیلتر ها قادر به حذف ذرات به اندازه ۲۰ تا ۴۰ میکرون از درون آب هستند. اصولاً فیلترهای شنی Sand filter دارای سایز های متفاوت با حجم متفاوت هستند و مقیاس انتخاب هر کدام بستگی به متراژ طول و حجم آب استخر دارد.

به عنوان مثال استخری با طول ۲۵ متر نیاز به فیلتر شنی با حجم ۶ متر مکعب دارد به همین ترتیب، استخر هایی با طول ۵۰ متر این میزان تقریباً دو و نیم برابر شده و استخر مذکور نیاز به پنج فیلتر شنی خواهد داشت.

لازم به ذکر است قیمت فیلتر شنی به سه عامل جنس بدنه و سیلیس مورد استفاده و توان کاری آن بستگی دارد. برندهای موجود فیلتر استخر در فروشگاه دما استار:

فیلتر کارتریجی استخری

علت نامگذاری فیلتر تصفیه استخر مدل کارتریجی به دلیل وجود یک کارتریج پلی استر دایره شکل چین دار همانند فیلتر هوای اتومبیل است. عملکرد فیلترهای کارتریجی به نحوی است که آب از میان چین‌های کارتریج عبور کرده و زباله های کوچک به سایز ۵.۲۵ میکرون را به دام می اندازد. که این مقدار در مقابل فیلترهای شنی قابل قیاس نخواهد بود. توانایی عمل فیلتراسیون این مدل فیلترها مابین دو فیلتر شنی و دیاتومه است.

فیلتر دیاتومه مخصوص استخر

بالاترین قابلیت فیلتراسیون Filtration را در بین دو فیلتر تصفیه استخر قبلی که نام بردیم را داراست. این نوع فیلتر ها می توانند ذرات به اندازه ۳ تا ۵ میکرون را از آب حذف نمایند و قاعدتاً شفافیت بیشتری را نیز به آب بدهند.

 شستشوی فیلتر استخری دیاتومه DE مانند فیلترهای شنی از روش بک واش صورت می پذیرد. در خصوص ساختار داخلی این فیلترها باید گفت: که از یک خاک نرم و شکننده تشکیل شده‌اند که این خاک از بقایای شیمیایی خنثی و فسیل شده میلیاردها موجودات میکروسکوپی به نام دیاتوم ایجاد شده است. که این موجودات اسفنج مانند توانایی قابل توجهی در جذب و یا فیلتر کردن ناخالصی آب دارند. و از آنجایی که پودر بسیار ریز است می‌تواند آلاینده های میکروسکوپی را از آبی که عبور می‌کند به راحتی فیلتر نماید.

مقایسه انواع فیلتر تصفیه استخر

جهت انتخاب بهتر و تشخیص کارایی بیشتر مزایا و معایب هر کدام از فیلترها را بیان می کنیم. مزایای فیلتر استخری مدل شنی:
 1. تمیز کردن آسان این فیلتر استخر بر اساس روش شستشوی معکوس و یا بک واش
 2. طول عمر بیشتر سیلیس موجود در داخل فیلترها جهت جذب آلودگی آب
 3. مقاومت بیشتر این فیلترها در مسیر لوله کشی جهت عبور آب با فشار بالا
 4. نگهداری آسان نسبت به سایر فیلترها
 5. قیمت ارزانتر نسبت به دو فیلتر دیگر
معایب فیلتر شنی استخر:
 1. این فیلترها تنها قادر به حذف ذرات تا سایز ۲۰ میکرون هستند.
 2. در هنگام شستشوی معکوس آب زیادی را هدر می دهند.
 3. شن موجود در این فیلترها هر ۵ الی ۷ سال باید تعویض گردد.
 4. بازدهی کمتر نسبت به فیلتر های کارتریجی و دیاتومه
 5. وجود یک خروجی جهت هدایت آب بک واش به سمت فاضلاب
مزایای فیلتر کارتریجی:
 1. نیاز به شیر چند پورت نداشته درنتیجه لوله کشی آسانتری را خواهد داشت.
 2. فیلتر استخری کارتریجی نیاز به شستشوی معکوس ندارد.
 3. سازگار با محیط زیست است. چرا که موجب صرفه جویی در آب و تخلیه نشدن پودر DE میشود.
 4. به دلیل استفاده نکردن از شیر چند پورت تعمیر این شیر نیز وجود نخواهد داشت.
 5. این فیلتر بیشتر از فیلتر شنی و کمتر از فیلتر دیاتومه آب را پاکسازی میکند.
 6. داشتن راحت ترین نوع فیلتر جهت نصب
 7. نیاز به نگهداری کمتری دارد.
 8. تمیز کردن فیلتر کارتریجی هر ۶ ماه یک بار به مدت ۵ الی ۳۰ دقیقه صورت می‌گیرد.
معایب فیلتر کارتریجی:
 1. هر بار که کارتریج تمیز می شود مقداری از قابلیت آن از بین می رود.
 2. هر سه تا پنج سال نیاز به تعویض دارد.
 3. تعویض هر کارتریج هزینه بالایی را در بر دارد.
 4. با سرعت جریان بسیار آهسته عمل می کند.
مزایای فیلتر دیاتومه:
 1. یکی از بزرگترین مزیت های این فیلتر پاکسازی ذرات تا اندازه ۲ الی ۳ میکرون است.
 2. باعث شفافیت و زلالی بیشتر آب نسبت به دو فیلتر دیگر می‌شود.
 3. از طریق شستشوی معکوس تمیز میشود و در این عمل از یک شیر کشویی استفاده می شود.
 4. تا چندین ماه نیاز به بک واش نخواهد داشت.
معایب فیلتر استخر دیاتومه:
 1. نگهداری آن هزینه بالایی دارد.
 2. دیاتوم ها سرطان زا هستند و باید موقع استفاده احتیاط لازم به خرج داد.
 3. پس از هر بار شستشوی معکوس باید به فیلتر دیاتوم اضافه شود.
 4. جداسازی هر کدام از شبکه های این فیلتر بسیار زمان بر است.
با توجه به مطالب بالا و تامل در مزایا و معایب هر کدام از فیلتر ها می توان به این نتیجه گیری دست یافت که، فیلترهای شنی نسبت به سایر فیلتر ها از محبوبیت بیشتری برخوردار هستند. چرا که دارای قیمت مناسب تر و نگهداری آسان تری می باشند.

 پس جهت انتخاب بهترین نوع فیلتر Filter حتماً متراژ استخر و کارآیی آن را مد نظر قرار داده و متناسب با بودجه فیلتر خود را انتخاب نمایید.

راهنمای خرید فیلتر استخر

 1. برای خرید فیلتر استخر باید ابتدا ظرفیت و حجم استخر در نظر گرفت و با توجه آن به خرید کرد
 2. میزان تحمل فشار کاری فیلتر استخر اهمیت بالایی دارد. که برحسب نوع و مدل آن ها متفاوت می‌باشد.
 3. افت فشار جریان آب، تناسب هد و دبی فیلتر استخر از دیگر نکات مهم قبل از خرید فیلتر استخر است.
 4. توجه داشته باشید که سایز و اندازه فیلتر استخر نیز مناسب محل موتورخانه باشد و بتواند از در ورودی عبور کند.

قیمت فیلتر استخر چقدر است؟

سایز Size از جمله مواردی است که تاثیر بسزایی در قیمت فیلتر استخر دارد. به طور معمول متراژ هر استخر تعیین کننده تعداد فیلتر مورد استفاده در آن با حجم و سایز متفاوت است.

بسته به نوع فیلتر انتخابی قیمت هر کدام متفاوت و متغیر خواهد بود. به عنوان مثال در فیلترهای شنی با توجه به نوع جنس متریال آن و مقدار ورق استفاده شده در آن و همچنین برند شیرهای چند پورت و دیگر اتصالات این فیلتر ها تاثیر بسزایی بر روی قیمت آن خواهد داشت.

فیلتراسیون Filtration یکی از مهمترین ارکان جهت حفظ شفافیت و پاکسازی آب استخر می باشد چرا که کدر بودن و آلوده بودن آب جهت شنای شناگران نه تنها ناخوشایند است. بلکه باعث بیماری های مختلفی نیز می گردد. فیلتر استخر در این امر به عنوان مهره اصلی جهت پاکسازی آب عمل می‌کند.

این فیلترها بنا به ساختار دارای سه نوع شنی کارتریجی و دیاتومه هستند که هر کدام با توجه به نوع کارایی خود به ترتیب با حذف ذرات به قطر ۲۰ میکرون تا ۲ میکرون موجب شفافیت و زلالی آب می گردند. در این بین، دیاتومه بهترین فیلتر استخر به جهت حذف بیشتر مواد آلاینده و ذرات معلق شناخته می‌شود. اما فیلتر شنی در مقایسه با این فیلتر ها، ارزان تر و دارای کارایی ساده‌تری نیز است. در نتیجه محبوبیت بیشتری را برای خود رقم زده است.

قیمت دستگاه تصفیه استخر نیز بر اساس متراژ طول استخر و حجم مدیای فیلتر تعیین می شود.