قیمت منبع آب گرم موتورخانه

نمایش 1–36 از 69 نتیجه

منبع آبگرم موتورخانه به جهت فراهم کردن آب در سیستم گرمایش ساختمان اهمیت فراوانی دارد. همچنین از آن به عنوان منبعی برای ذخیره سازی آب استفاده می‌شود. منبع آب گرم که برای هر نوع کاربری اعم از ساختمان های اداری و تجاری، مجتمع های مسکونی، مراکز درمانی، سالن های ورزشی و جاهای دیگر مناسب هستند.

خرید و قیمت مخزن آب گرم موتورخانه

در کل این روزها به دلیل نوسانات قیمتی موجود در بازار، برای اطلاع از قیمت به روز منبع آب گرم شوفاژ خانه و موتورخانه با مشاوران ما در دما استار تماس حاصل نمایید. قیمت منبع آب گرم موتورخانه به عواملی مانند تنوع مدل‌های منبع دوجداره و کویلی و منبع انبساط بستگی دارد. علاوه بر آن جنس و برند محصول در قیمت تاثیر است.


نحوه کارکرد منابع آب گرم موتورخانه

فرآیند گرم کردن آب برای استفاده شخصی می تواند مقدار زیادی انرژی مصرف کند. مثلا در برخی مناطق سرد گرمایش آب می‌تواند 15 تا 25 درصد انرژی مصرف شده در یک خانه را مصرف کند، بسته به نوع خانه، تعداد ساکنان، و سبک زندگی کسانی که در آنجا زندگی می‌کنند. توجه به این نکته مهم است که گرمایش آب اغلب بیشتر از تمام نیازهای برقی خانوار است.

در همین راستا از راحت ترین تجهیزاتی که می توانید جهت گرم کردن آب مصرفی و بهداشتی از آن بدون پرداخت هزینه گزاف استفاده کنید.

انواع تانک های آب گرم موتورخانه

منابع آب گرم بسته به فضای مورد استفاده با متریال و ابعاد و ویژگی های متفاوت ساخته می شوند. دو نوع رایج منبع آب گرم شامل منبع آب کویل دار و منبع آب گرم دوجداره می شود. در ادامه به معرفی بیشتر این دو منبع میپردازیم.

1- مخزن دوجداره آب گرم

مخزن دوجداره، یک مبدل حرارتی غیر مستقیم است که جزو منابع تامین آب گرم ساختمان های مسکونی یا صنعتی به حساب می آید. ساختار آنها به گونه ای است که از دو سیلندر با اندازه های مختلف که بین آنها فضای خالی وجود دارد و برای انتقال دما از آب گرم به آب سرد استفاده می شود، تشکیل شده اند.

اختلاف دما بین دو سیال قسمت داخلی و خارجی باعث انتقال دما و گرم شدن آب مجرای داخلی می شود. معمولا بروی پشت بام تعبیه شده و با اتصالات متعدد به موتورخانه و شوفاژ متصل می شوند. متشکل از اجزایی نظیر مخزن داخلی و خارجی، شیرهای ورودی و خروجی مخزن و شیر اطمینان است.

مزایای استفاده از مخزن دو جداره شامل:

 • ارزان بودن در طراحی، تولید و ساخت نسبت به سایر مبدل های حرارتی دیگر
 • عدم نیاز به پمپ سیرکولاتور
 • عدم افت فشار به دلیل ساختار دو لایه مخزن
 • راندمان 98 درصد در تولید آب گرم می شود.

معایب مخزن دوجداره نیز شامل:

 • هزینه بر بودن ترمیم و تعمیر لایه های داخلی به دلیل عدم دسترسی آسان به آنها
 • استفاده نادرست در محیط های با مصرف آب گرم بالا
 • تلفات حرارتی بالا در مقایسه با مخزن کویل دار و سایر انواع منابع گرمکن می شود.
 

2- مخزن کویل دار آب گرم

کویل های آب گرم نوعی مبدل حرارتی هستند که اغلب کویل های هیدرونیک نامیده می شوند که از آب داغ دیگ برای گرم کردن یا حذف رطوبت هوا استفاده می کنند. هوا از طریق پره های سیم پیچ که از جریان آب در لوله ها گرم است حرکت می کند. این یک نوع مبدل حرارتی است که بیشتر در واحدهای هواگیر تجاری و صنعتی، واحدهای سقفی و همچنین تاسیسات کانالی پایین دست استفاده می شود.

این منبع متشکل از بدنه استوانه ای از جنس گالوانیزه، لوله های ارتباطی، کویل مسی و بوشن ها است که در آن آب گرم و بخار خروجی از دیگ وارد کویل ها شده و آب سرد ورودی به مخزن استوانه ای را گرم می کند.

منابع کویل دار بر اساس محاسبه و سفارش مشتریان در انواع مخزن کویل دار افقی و عمودی تولید شده و جهت نصب در موتورخانه ی هتل ها، بیمارستان ها، مجتمع های مسکونی و اداری، کارخانجات، استخرها و ... مورد استفاده قرار می گیرند.

نحوه عملکرد منبع آب گرم کویل دار

آب گرم و بخار تولید شده توسط دیگ به کمک پمپ های گردشی وارد لوله ها یا کویل های مسی نصب شده در داخل بدنه استوانه ای می شود. آب سرد لوله کشی شهری از طریق دریچه های یک طرفه تعبیه شده بر روی بدنه مخزن وارد مخزن می شود و به دلیل اختلاف دمایی آب داخل لوله و مخزن، تبادل دما صورت می گیرد.

در اثر برخورد آب مخزن با این لوله ها دمای آنها به بیش از 50 درجه افزایش می یابد و در نهایت از طریق شیرهای خروجی آماده مصرف می شوند. آب موجود در کویل ها با کاهش مجدد دما به دیگ برگردانده می شود و این چرخه ادامه می یابد.

مزایای کاربردی مخزن کویل دار آب گرم

 • سرعت گرمایش آب در زمان کم
 • انعطاف در استفاده از حالت ایستاده و افقی منبع آب گرم شوفاژ خانه
 • امکان استفاده از سیستم بخار برای گرمایش
 • رسوب گیری و احیای مخزن و بالا بردن راندمان انتقال حرارت

معایب منبع کویل دار آب گرم

 • رسوب گذاری کویل های مسی به دلیل سرعت انتقال حرارت بالا
 • نیاز به تعمیر و نگهداری دوره ای
 • نیاز به فضای بیشتر برای امکان بیرون آوردن کویل های مسی