دیگ موتورخانه

نمایش 1–36 از 108 نتیجه

دما استار پخش کننده انواع دیگ چدنی در ظرفیت‌های حرارتی مختلف مخصوص موتورخانه (شوفاژخانه) با بهترین قیمت و ارسال به سراسر ایران در کمترین زمان.

 قیمت دیگ موتورخانه

برای اطلاع از قیمت دیگ چدنی موتورخانه با دما استار تماس بگیرید.


خرید دیگ موتورخانه یا بویلر

موتورخانه برای تامین گرمایش ساختمان و گرم کردن آب مورد استفاده قرار می‌گیرد. بویلر یا دیگ موتورخانه از پر اهمیت ترین بخش های یک موتورخانه به حساب می‌آید. این دستگاه، از لوله هایی تشکیل شده است که تولید و انتقال آب گرم را انجام می‌دهد.

انواع دیگ موتورخانه

دیگ موتور خانه در مدل های متنوع در فروشگاه دما استار موجود است. که هرکدام متناسب با درخواست مشتری، ظرفیت های حرارتی مختلف، نوع کاربری متفاوتی دارند، اما به صورت کلی یک عمل را انجام می‌دهند. انواع دیگ موتورخانه به دسته های زیر تقسیم می‌شوند:

 • دیگ موتوخانه چدنی
 • دیگ موتورخانه چدنی از ساختاری با پره های متعدد ساخته شده است؛ هرچه تعداد پره ها بیشتر شود میزان حرارتی که برای گرم کردن آب استفاده می‌کند نیز افزایش می‌یابد. همچنین این دیگ موتورخانه چدنی دارای یک مخزن در وسط پره ها است این امر موجب می‌شود تا حرارت از طریق آن به بقیه پره ها برسد. از لحاظ ابعادی پره های جلو و عقب شامل سایز های متنوعی است اما پره های میانی یکسان هستند.

  برای دریافت قیمت دیگ چدنی با شماره مشاوران قبل از خرید، در فروشگاه دما استار تماس حاصل فرمایید. فروشگاه ما دارای انواع مدل های دیگ چدنی شوفاژکار و دیگ چدنی mi3 با تضمین قیمت و کیفیت می‌باشد.

 • دیگ موتورخانه فولادی (Steel Boiler)
 • بویلر فولادی در ضخامت های مختلف و با مقاومت بالاست. دیگ فولادی موتورخانه به منظور گرم کردن آب و سیستم گرمایشی از دو طریق واتر تیوب و فایر تیوب استفاده می‌کند.
  1. دیگ موتورخانه فولادی با لوله‌های آبی (Water Tube Boiler)
  2. این دیگ دارای ساختار عمودی شکل هستند و توانایی تحمل فشار در این دیگ فولادی به شدت بالاست. به همین علت در نیروگاه ها از این نوع دیگ آب گرم استفاده می‌کنند.
  3. دیگ فولادی با لوله‌های آتش (Fire Tube Boiler)
  4. در این دیگ، دمای آب از طریق حرکت از کنار لوله هایی که گرم شده اند افزایش می یابد. این دیگ‌ ها برخلاف قبلی به‌ صورت افقی هستند و توانایی حمل فشار ۲۵۰ پوند بر اینچ مربع و تولید ۲۰۰۰ پوند بر ساعت بخار را دارند.
  از انواع دیگ های فولادی می‌توان به دیگ های تک پاس، 2 پاس، 3 پاس و برگشتی اشاره کرد.

نحوه انتخاب بویلر موتورخانه مناسب شما

برای اینکه بتوانید بهترین و مناسب‌ترین دیگ موتورخانه را برای خودتان انتخاب کنید باید موارد ذکر شده در زیر را مدنظر داشته باشید:

 • تعداد واحدهای ساختمان
 • متراژ زیر بنای ساختمان
 • نوع کاربری ساختمان

علاوه بر آن شرکت تولید کننده دیگ‌های چدنی باید دارای نشان استاندارد ملی و گارانتی و خدمات پس از فروش باشند.

محاسبه ظرفیت بویلر

برای محاسبه ظرفیت مورد نظر دیگ آب گرم از فرمول زیر استفاده می‌شود.

بار حرارتی برای آبگرم  +  بار حرارتی کل ساختمان  ×  1.1  =  ظرفیت حرارتی دیگ موتورخانه