تجهیزات و تاسیسات موتورخانه

نمایش 1–36 از 257 نتیجه

برای خرید آسان و راحت اگر به دنبال بورس لوازم موتورخانه هستید و یا استعلام قیمت تجهیزات موتورخانه شوفاژ، کافیست با دما استار تماس بگیرید. (ارسال کاتالوگ و لیست قیمت در همان لحظه برای مشتریان صورت میگیرد.)

قیمت تجهیزات موتورخانه شوفاژ

برای اطلاع از قیمت تجهیزات موتورخانه شوفاژ با دما استار تماس بگیرید. فروشگاه دما استار بورس لوازم موتورخانه تهران در خیابان طالقانی است. بهترین قیمت دیگ چدنی mi3، مبدل حرارتی، مشعل های صنعتی و انواع پمپ سیرکولاتور موتورخانه را با یک تماس تلفنی دریافت کنید.

تلفن فروش تجهیزات موتورخانه:

021-77513100
021-77513400
دما استار بورس تاسیسات موتورخانه و پخش کننده انواع تجهیزات شوفاژخانه درجه یک در خیابان طالقانی تهران.


تأسیسات موتورخانه در واقع تمامی اقلام مورد نیاز راه‌اندازی این سیستم در سازه‌های مسکونی و غیرمسکونی است. درصورتی‌که با دقت عمل انتخاب نشوند، یک پای شما مدام در موتورخانه خواهد بود و هر بار ناچار هستید برای سرویس بخش‌های مختلف آن هزینه‌های گزافی را پرداخت کنید. تاسیسات موتورخانه باید با حساسیت و دقت بالایی انتخاب شود.

تغییرات دمایی مداوم، عدم کنترل هدررفت انرژی و عدم استفاده از دستگاه‌های هوشمند این روزها می‌تواند هزینه استفاده از موتورخانه‌ها که در حال حاضر بهینه ترین روش گرما و سرما سازی هستند را نیز افزایش دهد. به جهت جلوگیری از این مشکل، بهتر است که بیش‌ازپیش با تجهیزات و ساختار استاندارد یک موتورخانه آشنا شوید. در ادامه ضمن معرفی تجهیزات و تأسیسات مورد نیاز یک موتورخانه، در مورد نحوه انتخاب آن نیز نکاتی را به شما توضیح خواهیم داد.

انواع تاسیسات موتورخانه

می‌توان گفت تجهیزاتی که در موتورخانه مورد استفاده قرار می‌گیرند بسته به وسعت و نیاز آن واحد، می‌توانند متفاوت باشند. اما در نهایت ماهیت تمامی لوازم و تجهیزات سخت‌افزاری که مورد استفاده قرار می‌گیرند ثابت خواهد بود. هرکدام از این اجزا وظایف منحصر به خود را دارند و ایجاد یکپارچگی در آن‌ها و عدم از کار افتادن موتورخانه، نیاز به‌دقت عمل در خرید تأسیسات مورد نیاز خواهد داشت.

دیگ شوفاژ چدنی یا بویلر جوش

تجهیزات موتورخانه با انتخاب دیگ شوفاژ چدنی شروع می‌شود. این دستگاه در مدل‌های دیگ آب گرم، بخار و داغ قابل انتخاب خواهد بود و معمولاً متریال ساخت این دستگاه از فولاد و چدن است. آب بعد از ورود به این دیگ‌ها توسط یک مشعل گرم و حرارت داده می‌شود. در نهایت لوله‌ها آب را به شوفاژ و رادیاتور انتقال می‌دهد و پس از این که آب سرد شد باز هم به موتورخانه بازمی‌گردد و این روند را تکرار می‌کند.

محصولات مرتبط: دیگ چدنی شوفاژکار

مشعل مخصوص موتورخانه

مشعل همان‌طور که از نامش هم مشخص است وظیفه حرارت دادن به دیگ آب گرم را دارد. این دستگاه در مدل‌های دمنده دار و بدون دمنه عرضه می‌شود و نوع دمنده دار آن سطح حرارتی و تولید گرمایی بالاتری را ارائه می‌دهد. از طرفی مدل‌های بدون دمنده در فضاهای کوچک‌تر استفاده می‌شوند و قیمتشان نیز کم‌تر است. هوا، سوخت و جریان الکتریکی سبب ایجاد جرقه در این دستگاه می‌شود و دمای آن می‌تواند تا 200 درجه سانتی‌گراد هم بالا برود.

مبدل حرارتی صفحه ای

مبدل حرارتی صفحه ای با داشتن سطوح فلزی عمل انتقال حرارت از سیال سردو گرم را انجام می‌دهد. مبدل حرارتی صفحه ای در مدل‌های متنوع واشردار، جوشکاری و نیمه جوشکاری و لحیم کاری ساخته شده است. وجود مبدل های حرارتی برای تامین آبگرم مصرفی و انتقال حرارت اهمیت فراوانی دارد.

چیلر سیستم موتورخانه

یکی دیگر از تأسیسات موتورخانه چیلر خواهد بود که عکس بویلرها کار می‌کند و وظیفه آن سرمایش و انتقال هوای خنک به داخل محیط است. در واقع چیلر تراکمی فشار گاز را کم‌تر کرده و گازی که به کندانسور وارد می‌شود را به اپراتور هدایت می‌کنند. در نهایت در ساختمان‌های مسکونی، اداری و کارگاه‌های صنعتی مورداستفاده قرار می‌گیرند. این دستگاه‌ها نیز بر حسب توان تقسیم می‌گردند.

پمپ‌های شوفاژخانه

یکی دیگر از مهم‌ترین بخش‌ها و قطعاتی که در موتورخانه‌ها مورداستفاده قرار می‌گیرد پمپ خواهد بود. درصورتی‌که ساختمان دو یا سه طبقه باشد نیاز به پمپ انتقال خواهد داشت.

سیستم‌های انتقال معمولی توان لازم برای جابه‌جایی سیالات در ساختمان را ندارند. پمپ با استفاده از یک موتور مبدل انرژی الکتریکی به مکانیکی می‌تواند آب درون دیگ را به سمت لوله‌ها حرکت دهد تا جریان به‌خوبی حفظ شده و فشار دچار افت جریان نشود.

لوله‌ها و شیرآلات منتقل‌کننده

در هر سیستم موتورخانه، یکی از مهم‌ترین تجهیزاتی که حتماً باید مورد استفاده قرار بگیرد، لوله‌های انتقال و شیرآلات خواهد بود. شیرآلات در واقع عملیات اتصال و قطع جریان آب و گاز و حتی بخار را بر عهده دارند و در مدل‌های مختلف، ابعاد و اندازه‌های گوناگون عرضه می‌شوند. تأسیسات موتورخانه در این بخش باید بادقت نظر بالایی انتخاب شود. چون سایز آن‌ها بستگی به ظرفیت و قدرت موتورخانه دارد.

از طرفی سیستم هی سرمایش و گرمایش موتورخانه‌ها نیاز به لوله‌های آب سرد و گرم دارند. به جهت این که انرژی درون این لوله‌ها چه گرمایی و چه سرمایی از بین نرود از انواع روش‌های عایق برای حفظ این منابع استفاده می‌شود. می‌توان در نهایت گفت که این لوله‌ها وظیفه انتقال آب سردوگرم در ساختمان از منبع اصلی را بر عهده دارند.

لوله‌های مربوط به آب گرم به دستگاه جوش یا بویلر و لوله‌های آب سرد نیز به ترمینال چیلر متصل می‌شوند. درصورتی‌که عایق‌کاری اصولی روی آن‌ها انجام نشده باشد، راندمان کاری تاسیسات موتورخانه طولانی تر می‌شود.

منبع انبساط موتورخانه

یکی دیگر از اجزای مهم و کلیدی در هر موتورخانه، منبع انبساط خواهد بود که وظیفه اصلی آن امنیتی خواهد بود. برای این که افزایش ناگهانی حجم آب سبب نشود دمای تجهیزات موتورخانه بالا برود و از طرفی لوله‌هایی که به بویلر و چیلر متصل هستند دچار ایراد نشوند، در نتیجه از این منابع استفاده می‌شود که می‌توانند کنترل حرارت را تا حد زیادی انجام دهند.

مشاهده محصولات: قیمت منبع انبساط

از یک‌سوی دیگر، وقتی آب موجود در جریان انتقال کم می‌شود این منبع می‌تواند میزان مشخص و موردنیاز را به جریان اضافه کرده و جلوی بروز مشکلات و کارکرد مداوم دستگاه‌ها را بگیرد. در نهایت در بین تجهیزات و تأسیسات موتورخانه، این سیستم نقشی حیاتی دارد.

ترموستات دمای موتورخانه

ترموستات‌ها هم دستگاه‌هایی برای کنترل دما هستند. برخلاف دماسنج‌ها، می‌توانند پس از رسیدن یک محیط به دمای معین، عملیاتی را نیز انجام دهند. در این صورت اگر دمای مشعل به حد موردنظر رسید آن را خاموش می‌کنند و از این طریق دما توسط این دستگاه ثابت نگه داشته می‌شود.

عموماً هم در بین تجهیزات و تأسیسات موتورخانه از دو نوع ترموستات استفاده می‌شود که یکی از آن‌ها روی دیگ و دیگری روی پمپ شوفاژ نصب می‌گردد.

رادیاتور شوفاژخانه

رادیاتور دستگاهی است که عملیات انتقال گرما و حرارت به داخل ساختمان‌ها را بر عهده دارد و معمولاً حرارت خود را از آب گرم موجود در بویلرها تأمین می‌کند. این متریال در مدل‌های مختلف آلومینیومی، فولادی و برقی در بازار عرضه می‌شود و قیمت آن نیز بسته به ابعاد و حجم تولید گرمایی که دارد می‌تواند متفاوت باشد.

سختی گیر موتورخانه

یکی از قطعاتی که شاید نام آن نسبت به‌تمامی مواردی که در لیست تأسیسات موتورخانه اشاره کردیم مبهم باشد سختی گیر خواهد بود. آب دارای مقادیر سختی بوده و درون آن منیزیم و کلسیم وجود دارد. زمانی که این حجم بر اثر بخار آب درون لوله‌ها و یا دستگاه‌ها انباشت شود، موجب گرفتگی و انسداد جریان می‌گردد.

طبیعتاً باید جلوی این اپیدمی و مشکل را گرفت. این کار با استفاده از سختی گیر یا رسوب‌گیر انجام می‌گردد. می‌توانید املاح آب را بگیرید، تخلیه کنید تا مجبور نشوید مدام دستگاه‌ها و لوله‌ها را پاک‌سازی و یا حتی مجبور شوید لوله را عوض کنید.

دی اریتور موتورخانه

دی اریتور Deaerator در موتورخانه‌های صنعتی و بزرگ استفاده از هوا زدا سبب می‌شود که گازهای محلول در آب حذف شوند. در غیر این صورت سبب ایجاد خوردگی و زنگ‌زدگی می‌گردد.

ترمینال جریان دمایی

ترمینال جریان دمایی که در بین تأسیسات موتورخانه با نام ترمینال سرما و گرما نیز شناخته می‌شود در واقع همان فن کویل ها و رادیاتورها هستند که عملیات انتقال و بهره‌برداری را بر عهده دارند. درصورتی‌که از نوع استاندارد و باکیفیت این ترمینال‌ها استفاده نشود به طبع با موضوع هدررفت انرژی و آسیب به محیط‌زیست مواجه خواهیم شد. در ساختمان‌های مسکونی و تجاری انتخاب تأسیسات استاندارد اهمیت زیادی دارد.

تجهیزات کنترل دمای هوشمند

در هر ساختمان موتورخانه وظیفه تغییرات دما در طیف هوای گرم و سرد در زمستان و تابستان را بر عهده دارد. امروزه سیستم‌های گرمایشی دارای یک بخش اضافه به نام تجهیزات کنترل هوشمند یا اسمارت مانیتورینگ و کنترل هستند. به‌جای این که مدام موتورخانه را به‌صورت دستی و با حضور در اتاقک مربوط به آن کنترل کنید. می‌توانید از این طریق همه چیز را مدیریت نمایید.

از طریق حسگرهای موجود در بخش‌های مختلف ساختمان، عملیات کنترل دمای بویلرها و چیلرها نیز به بهترین شکل ممکن انجام می‌گردد. در واقع امروزه تأسیسات موتورخانه هوشمند بخش مهمی از سیستم افزایش بهره‌وری هستند. چون هم دقیق‌تر و هم زودتر شرایط موتورخانه را به شما اطلاع می‌دهند.

مخازن کندانس موتورخانه

این مخزن‌ها در واقع بخار و سپس میعان آب را مورداستفاده قرار می‌دهند. در مواقعی که آب موجود در جریان انتقال موتورخانه به هر دلیلی قطع می‌شود آب ذخیره شده از طریق این مخزن که حتی در سیستم بنزین خودروها نیز چیزی شبیه به آن وجود دارد مورداستفاده قرار می‌گیرد.

 

استفاده از این مخزن علاوه بر صرفه‌جویی در مصرف انرژی موجب جلوگیری از مصرف بی‌رویه منابع تجدیدناپذیر می‌شود. تأسیسات موتورخانه، انتظار می‌رود که با رویه‌ای استاندارد انتخاب شوند و درصورتی‌که نوع مناسب و بروز آن‌ها خریداری نشود، به طبع در یک ساختمان حتی مسکونی و کوچک هم بهره‌وری خوبی نخواهند داشت.

خرید تجهیزات موتورخانه شوفاژ در بازار تهران

برای خرید آسان و راحت اگر به دنبال بورس لوازم موتورخانه هستید و یا استعلام قیمت تجهیزات موتورخانه شوفاژ، کافیست با دما استار تماس بگیرید. (ارسال کاتالوگ و لیست قیمت در همان لحظه برای مشتریان صورت میگیرد.)

به‌ هر حال یکی از روش‌های ارتقا بهره‌وری و بازدهی یک موتورخانه، انتخاب لوازم موتورخانه استاندارد خواهد بود. این تأسیسات در مدل‌های مختلف بر اساس میزان استفاده و ظرفیت قابل انتخاب خواهند بود. همه این تجهیزات البته در طول سال نیاز به نگه‌داری و کنترل مداوم دارند.

 

اندازه‌گیر و مشعل، چیلر و همین‌طور رادیاتور باید به‌درستی و بر حسب نیاز اندازه‌گیری شود. لازم است که در ساختمان‌های مسکونی و اداری حتماً از کنترل و پایش دمای هوشمند استفاده شود. در غیر این صورت کم‌وزیاد شدن مداوم دما سبب کلافه شدن اعضای ساکن در ساختمان شده و حتی عمر تجهیزات و لوازم موتورخانه را نیز کاهش می‌دهد.

برای رفع آنی مشکلات پیشنهاد می‌شود که هر بار و با تغییرات فصل، تمامی تأسیسات موتورخانه را کنترل کنید و در صورتی‌ که قصد اجرای موتورخانه و راه‌اندازی این سیستم را دارید، برای خرید تاسیسات موتورخانه مشاوره‌های لازم را از یک مجموعه معتبر دریافت کنید.

سوالات متداول:

بورس لوازم مورتوخانه کجاست؟

بورس لوازم موتورخانه در تهران، خیابان طالقانی است و دما استار در این خیابان یک دفتر مرکزی پخش انواع تجهیزات موتورخانه دارد.  

قیمت تجهیزات موتورخانه شوفاژ چقدر است؟

برای اطلاع از قیمت جدید انواع تجهیزات تاسیساتی موتورخانه بهتر است است تماس بگیرید؛ چون تقریبا هر ماه تغییر قیمت در لیست قیمت انواع برندها و شرکت های مختلف اتفاق می افتد.  

شما برای پروژه های بزرگ چقدر تخفیف در نظر میگرید؟

با توجه به میزان خرید و نوع محصولات، تخفیف های بسیار خوبی درنظر گرفته می شود.