در حال نمایش 10 نتیجه

دستگاه کلرزن یا کلریناتور chlorinator از تجهیزات بهداشتی استخر محسوب می‌شود که به صورت خودکار، کلر Chlorine مورد نیاز استخر را با سرعت تنظیم شده به آب استخر تزریق می‌کند. در واقع کلرزن خطی استخر مستقیماً به پمپ استخری متصل می‌شود و آب برگشتی به استخر را ضدعفونی می‌کند یا به تعبیر دیگری کلر را به آن اضافه می‌کند.

خرید کلرزن خطی

فروشگاه دما استار دارای انواع دستگاه کلرزن خطی و تمامی تجهیزات استخر در برند ها و تنوع مختلف می‌باشد. اگر شما قصد خرید کلرزن خطی را دارید می‌توانید از کارشناسان فروش حرفه ای ما کمک بگیرید تا بتوانید بهترین انتخاب و خرید را تجربه کنید.


دستگاه کلرزن استخر خطی چگونه کار می‌کند؟

 کلریناتور ها جایگزین عمل پخش مستقیم کلر بر روی آب استخر و حتی کلرزن های شناور هستند؛ که به راحتی و در خارج از کاسه استخر با تنظیمات خاص خود از بروز هرگونه مشکل احتمالی کلر جلوگیری می کنند.

 شایان ذکر است کلزن‌ها با حجم متفاوت، تولید و ارائه می شوند؛ تا متناسب با حجم هر استخر و مقدار کلر ورودی به آن به راحتی سازگار باشند. چرا که وظیفه اصلی این دستگاه ها ثابت نگه داشتن نرخ خاصی از کلر با توجه به حجم آب استخر است.

انواع کلرزن خطی اتوماتیک

به دو دسته کلرزن خطی آنلاین و کلرزن خطی آفلاین تقسیم می‌شوند. آنچه در مورد این دو نوع می‌توان گفت: عملکرد یکسان هر دوی آنان است، و تفاوت اصلی در نحوه نصب آنها است. در ادامه به شرح آن‌ها می‌پردازیم.

 کلرزن خطی آنلاین:

کلرزن خطی online مستقیماً روی لوله ای که به پمپ و فیلتر استخر متصل است نصب می شود که معمولاً در قبل از ورودی استخر قرار میگیرد. چرا که این عمل باعث می‌شود تا حفاظت بیشتری از تجهیزات استخر در برابر خوردگی توسط عنصر کلر Chlorine صورت پذیرد. همانطور که در مطالب فوق گفته شد آبی که از استخر خارج می گردد و سپس وارد سیستم تصفیه و فیلتر میشود، به اندازه آبی که مجدداً وارد استخر می گردد کلر نخواهد داشت.

کلرزن خطی آفلاین:

اصولاً کلرزن خطی offline در استخرهایی که قدیمی هستند و فضای کافی جهت نصب کلرزن آنلاین تعبیه نشده باشد از مدل آفلاین استفاده می کنند. به نحوی که این دستگاه قبل از فیلتر و پمپ استخر قرار میگیرد و در نهایت توسط یک لوله با سایز کمتر به سیستم ورودی آب استخر متصل می شود.

در نتیجه در این مدل نصب آسان از مزایای اصلی آن محسوب می شود. چرا که می توان پس از اجرای سیستم لوله کشی نیز آن را نصب کرد. شارژ آسان و سریع کلر نیز از دیگر مزایای این دستگاه خواهد بود.

یک کلریناتور خطی از چهار قسمت اصلی تشکیل شده است:
 1. شیر کنترلی (عامل اصلی جهت تنظیم مقدار جریان ورودی به کلرزن خطی است)
 2. بدنه (مخزن یا محفظه اصلی که قرص کلر در آن قرار داده می‌شود)
 3. درب و اورینگ (اورینگ یک واشر مکانیکی است که بر روی در تعبیه شده تا بتواند به همراه آن، روی دستگاه را گرفته و از خروج کلر Chlorine جلوگیری کند. توصیه می شود هر ۶ الی ۱۲ ماه اورینگ تعویض گردد. به دلیل آنکه در مجاورت کلر به مرور زمان خشک شده و خاصیت خود را از دست میدهد.)
 4. شیر یکطرفه (در انتهای دستگاه و به تعبیری در قسمت تحتانی کلریناتور قرار گرفته تا از ورود و برگشت آب از داخل دستگاه به سمت تجهیزات تصفیه جلوگیری کند)

درست است که کلریناتورهای اتوماتیک از مزایای زیادی برخوردار هستند. اما همانند سایر قطعات و ملزومات دارای معایبی نیز هستند که در هنگام خرید باید در نظر گرفته شوند.

مزایای inline pool chlorinator

 • کلرزن خطی به طور خودکار یا اتوماتیک کار می کنند.
 • باعث جلوگیری از تماس کلر با پوست می‌شوند.
 • باعث انتشار و توزیع یکسان کلر در تمام آب استخر می شوند.
 • با تنظیمات مختلفی که بر روی آنان تعبیه شده، به شما این امکان داده می شود تا میزان کلر را در استخر کنترل نمایید.
 • به صورت آفلاین و یا آنلاین online قابل نصب و استفاده است.
 • قابل استفاده در سه نوع استخر با کارایی متفاوت و همینطور استخرهای داخل و روی زمین است.

معایب کلرزن های خطی

 • از سایر تجهیزات دستی، افزودن کلر گرانتر است.
 • کلرزن خطی نیاز به نگهداری و تعمیر دارد.
 • در نوع آنلاین نصب مشکل تری نسبت به آفلاین دارد. چرا که در نوع آنلاین باید قبل از ساخت استخر و نصب لوله ها و تجهیزات جای آن تعبیه شود.

قیمت کلرزن خطی استخر

از جمله عواملی که باید در هنگام خرید کلرزن خطی دقت لازم به خرج داد حجم استخر و بررسی فضای نصب دستگاه است. در خصوص حجم استخر باید این گزینه را در نظر داشت که دستگاه انتخابی متناسب با حجم استخر شما است یا خیر، حتماً میزان فضا و محل نصب دستگاه را در نظر داشته باشید؛ تا متناسب با نیازهای استخر دستگاه کلریناتور chlorinator مناسب تهیه گردد. در غیر این صورت نوع آفلاین Offline کلرزن باید استفاده گردد.

پس قاعدتا از جمله عواملی که بر روی قیمت این دستگاه ها تأثیر می‌گذارند، کیفیت، حجم دستگاه، نوع و برند آن می‌باشد. چرا که برند های تولیدی این قبیل دستگاه ها عمدتاً در خارج از ایران بوده پس علاوه بر کیفیت برند، نرخ ارز و هزینه های جانبی از جمله عوامل نوسانات و تغییرات قیمت روزانه آنان محسوب می‌شوند. توصیه ما این است جهت خرید حتما از فروشگاه های معتبر و مطمئن اقدام به خرید نمایید.

تمیز نگه داشتن، شفافیت و پاکیزگی آب استخر امری بسیار مهم است؛ که در این بین تجهیزات تصفیه آب استخر نقش بسزایی را بر عهده دارد. کلرزن خطی یک دستگاه دقیق و خودکار است که عمل انتقال یکسان کلر را بر روی آب فراهم می‌کند. کلرزن خطی استخر دارای دو نوع آفلاین و آنلاین است. که هر کدام ویژگی های خود را داشته و از لحاظ قیمتی نیز متفاوت هستند.؛ اما عملکردی یکسان دارند