قیمت منبع انبساط موتورخانه

در حال نمایش 27 نتیجه

فروش انواع منبع انبساط آب باز و بسته مخصوص موتورخانه‌ها در سایزهای مختلف با بهترین کیفیت؛ با توجه به ضخامت ورق‌ها که شما می توانید آن را مشخص کنید.

منبع‌های انبساط موتورخانه (شوفاژخانه) در دو نوع تولید می شوند:

لیست قیمت انواع منبع انبساط مخصوص موتورخانه

قیمت منبع انبساط با توجه ظرفیت، فشار منبع (bar)، نوع برند و مدل منبع باز و بسته متفاوت خواهد بود. برای اطلاع از قیمت دقیق و به روز منبع انبساط با دما استار تماس بگیرید.

 • منبع انبساط موتورخانه 100 لیتری 3,000,000 تا 6,500,000 ریال
 • قیمت منبع انبساط موتورخانه 200 لیتری 3,500,000 تا 9,400,000 ریال
 • منبع انبساط موتورخانه 300 لیتری 4,000,000 تا 10,000,000 ریال
 • قیمت منبع انبساط 400 لیتری 5,000,000 تا 11,000,000 ریال
 • قیمت منبع انبساط 500 لیتری 6,000,000 تا 20,000,000 ریال
 • منبع انبساط موتورخانه 600 لیتری 6,300,000 تا 9,000,000 ریال
 • قیمت منبع انبساط 800 لیتری 9,000,000 تا 10,500,000 ریال
 • منبع انبساط موتورخانه 1000 لیتری 11,000,000 تا 11,900,000 ریال
 • قیمت منبع انبساط 1200 لیتری 16,000,000 تا 22,000,000 ریال
 • منبع انبساط موتورخانه 1500 لیتری 22,000,000 تا 24,000,000 ریال
 • منبع انبساط موتورخانه 2000 لیتری 26,000,000 تا 28,000,000 ریال
 • منبع انبساط موتورخانه 3000 لیتری 30,000,000 تا 35,000,000 ریال

منبع انبساط از دسته لوازم جانبی ایمنی است که باید در تمام تاسیسات هیدرولیک مدار بسته وجود داشته باشد. مشخص است که دمای آب و فشار داخل یک مدار رابطه مستقیمی با هم دارند.

بدین ترتیب با افزایش دمای آب، فشار نیز افزایش می‌یابد و با کاهش دما، فشار کاهش می‌یابد. هدف یک مخزن انبساط جذب این تغییرات فشار است. و همین امر اهمیت وجود مخزن انبساط را بیشتر می‌کند. در این بین قیمت منبع انبساط نیز حائز اهمیت بوده و بر اساس ابعاد، حجم، جنس و نوع منبع انبساط متغیر خواهد بود.

خرید منبع انبساط و نحوه راه اندازی

برای انتخاب مخزن انبساط مناسب باید فشار کاری و محاسبه حجم آن در نظر گرفته شود.

از این رو جهت نصب یا تعویض یک مخزن انبساط، ابتدا باید از کاهش فشار سیستم، تخلیه دیگ و تخلیه رادیاتور اطمینان حاصل کنید. سپس ترجیحاً در ناحیه مکش پمپ باید به مدار وصل شود.

مخازن انبساط از زمانی که کارخانه را ترک می‌کنند با هوا یا گاز بارگیری می‌شوند، بنابراین هیچ فرآیند آماده سازی برای نصب آنها لازم نیست.

مشاهده تمام منبع‌های آب گرم: قیمت منبع آب موتورخانه

جهت راه اندازی، سیستم باید بار اول به آرامی با آب پر شود و سپس چند بار پر کردن و تخلیه متوالی انجام شود تا اطمینان حاصل شود که تمام زباله‌های نصب و حوضچه‌های هوای احتمالی حذف می‌شوند.

انواع منبع انبساط موتورخانه

اساساً دو نوع منبع انبساط وجود دارد: ویژگی‌ها و تفاوت‌های اصلی منابع انبساط باز و بسته  
 1. مخازن انبساط باز: این مخازن باید در بالاترین قسمت سیستم و بالاتر از سایر اجزای مدار نصب شوند. استفاده از این نوع مخزن انبساط به دلیل عوارضی که در نصب آن وجود دارد توصیه نمی‌شود. علاوه بر این‌که با نگه داشتن آب در تماس با هوا، خطر اکسیداسیون سایر اجزای مدار را نیز به همراه دارد.
 2. مخازن انبساط بسته: آنها مخازن فلزی هستند که فضای داخلی آنها توسط یک غشای ضد آب و الاستیک تقسیم شده است. یک قسمت از مخزن به مدار متصل است، در حالی که قسمت دیگر با یک گاز بی اثر پر شده است؛ که می‌تواند به سادگی هوا باشد.
عملکرد این مخازن انبساط، ساده است: هنگامی‌که آب گرم می‌شود، فشار و حجم آن افزایش می‌یابد. این امر به لطف غشای الاستیکی است که دو محفظه را از هم جدا می‌کند، گاز داخل مخزن را جابجا می‌کند و هنگامی‌که دمای آب کاهش می‌یابد، روند معکوس رخ می‌دهد.

مخزن انبساط بسته خود نیز دارای دو نوع است.

 1. غشا ثابت: یکبار مصرف. بسته به مدل، آب ممکن است با فضای داخلی فلزی مخزن در تماس باشد.
 2. غشای قابل تعویض: امکان افزایش عمر مفید آن از طریق قطعات یدکی غشا را فراهم می‌کند. این اطمینان را ایجاد می‌کند که آب با فضای داخلی فلزی مخزن تماس نداشته باشد و از خوردگی و ظاهر ایجاد احتمالی باکتری‌ها جلوگیری کند.

محل نصب و عملکرد منبع انبساط موتورخانه

مخازن انبساط باید در لوله ورودی آب سرد قرار گیرند و آن را بین شیر اطمینان و انباشت کننده یا تولید کننده آب گرم خانگی قرار دهند.

عملکرد تانکر انبساط بسیار ساده است؛ هنگامی‌که تانکر گرم می‌شود، آب منبسط شده و روی غشای الاستیک فشار می‌آورد و هوا یا گاز موجود در قسمت دیگر را فشرده می‌کند.

بنابراین هوا یا گاز این افزایش فشار را جذب می‌کند و اطمینان حاصل می‌کند که همیشه یک فشار ثابت در مدار حفظ می‌شود. بنابراین، تانکر انبساط یک عنصر ایمنی است و اساساً با بویلرها و تاسیسات انرژی حرارتی خورشیدی مرتبط است.

در مورد دیگ‌های دیواری، مخزن انبساط در داخل قرار می‌گیرد، اگرچه گاهی اوقات ممکن است نیاز به نصب یک منبع انبساط اضافی باشد. و این امر زمانی اتفاق می‌افتد که مثلاً رادیاتورها به مدار اصلی اضافه می‌شوند، در نتیجه جرم آبی که در آنها به گردش در می‌آید افزایش می‌یابد و در نتیجه، با حجم بیشتری از آب، فشار داخلی به دست آمده بیشتر می‌شود.

در مورد تاسیسات انرژی حرارتی خورشیدی، مخزن انبساط یک عنصر خارجی است که در مدار اولیه قرار می‌گیرد. این مدار بسته است و گرما را از کلکتور یا پنل خورشیدی به آکومولاتور منتقل می‌کند.

به طور معمول منبع‌های انبساط دارای ظرفیت‌های 8، 28 و 100 لیتری گالوانیزه و 60، 80، 100، 150، 200، 300 و 500 لیتری استیل هستند، بنابراین با نیازهای مختلف آب گرم سازگار می‌شوند.

قیمت منبع انبساط پشت بام

منبع انبساط باز از آنجایی که باید در بالاترین ارتفاع سیستم لوله کشی قرار گیرد به منبع انبساط پشت بامی نیز معروف است. از این رو قیمت منبع انبساط پشت بام نیز همانند سایر منابع به عواملی چون:

 1. ابعاد
 2. حجم
 3. نوع ورق و یا متریال منبع
 4. تعداد لایه‌های تعبیه شده
 5. شیرآلات همراه منبع
بستگی خواهد داشت.

لازم به ذکر است هنگام خرید منبع انبساط پشت بام باید به این نکته توجه داشت؛ روند محاسبه حجم منبع انبساط پشت بام، تحت عوامل مهمی چون: هد و دبی، ارتفاع مکان در نظر گرفته شده برای نصب و میزان آب مصرفی صورت می‌پذیرد.

قیمت منبع انبساط فلزی

منبع انبساط فلزی به طور معمول از ورق گالوانیزه و استیل تولید و ارائه می‌شود. و براساس عوامل زیر قیمت منبع انبساط فلزی تعیین می‌گردد.
 1. ظرفیت
 2. ضخامت
 3. ارتفاع
 4. طول
 5. عرض
 6. ارتفاع با پایه
 7. وزن
 8. غشا یا لایه درونی

برخی از تولید کنندگان در طراحی مخازن انبساط خود امکان تعویض غشا یا لایه درونی منبع را فراهم می‌کنند. این رویکرد قیمت منبع انبساط فلزی را اندکی افزایش می‌دهد، اما بعداً در صورت از بین رفتن یا آسیب دیدن غشاء، هزینه تعویض آن کمتر از قیمت منبع انبساط جدید خواهد بود.

از نقطه نظر عملی، شکل لایه درونی به هیچ وجه بر کارایی منبع تأثیر نمی‌گذارد و اصل عملکرد آن نیز یکسان است: هنگامی‌که فشار آب در شبکه به دلیل انبساط در هنگام گرم شدن افزایش می‌یابد، غشاء کشیده می‌شود و گاز را از طرف دیگر فشرده می‌کند و اجازه می‌دهد خنک کننده اضافی وارد مخزن شود. هنگام خنک شدن و در نتیجه افت فشار در شبکه، فرآیند به ترتیب معکوس انجام می‌شود. بنابراین، تنظیم فشار ثابت در شبکه به صورت خودکار است.

فروشگاه دما استار با تکیه بر دانش و تخصص مهندسین کارآمد و پرتلاش خود، موفق به ارائه تولیدات با کیفیت منابع تحت فشار با برند htm، حوله خشک کن‌های استنلس استیل دکوراتیو با برند BathLoux، انواع چیلر، برج خنک کن، هواساز، ایرواشر، زنت و...، بوستر پمپ‌های آبرسانی و آتش نشانی، انواع مبدل‌های پوسته و لوله، منابع فلزی کوئل دار، دوجداره، فیلتر شنی، سختی گیر و... با برند تانکر ایران در زمینه HVAC شده است.

سوالات متداول:

آیا شما انواع منبع انبساط آب موتورخانه را دارید؟

بله، ما انواع منبع انبساط آب موتورخانه، شامل منبع آب انبساط باز و بسته به همراه سایزهای مختلف آن را برای فروش داریم.

آیا شما کاتالوگ و لیست قیمت منبع انبساط آب موتورخانه دارید؟

شما می‌توانید با شماره‌های موجود در سایت تماس بگیرید تا آخرین لیست قیمت منبع انبساط آب موتورخانه را همراه با کاتالوگ آن دریافت کنید.

چرا استفاده از منبع انبساط مهم است؟

مخازن انبساط عناصر مهمی برای ایمنی و عملکرد مدارهای هیدرولیک هستند. بیشتر مشکلات یا خرابی‌های عملیاتی در مدارهای گرمایش، نشتی‌های غیرقابل تشخیص و DHW به دلیل عدم وجود مخزن انبساط است.