منبع انبساط بسته

در حال نمایش 13 نتیجه

فروشگاه دما استار پخش کننده انواع منبع انبساط بسته موتورخانه با مشخصات فنی زیر است:

 • منبع انبساط بسته با مخزن های کوچک تا بزرگ.
 • دارای تیوپ ایتالیایی SEFA
 • فلنج از جنس استیل
 • ضخامت ورق متنوع

فروش انواع منبع انبساط بسته موتورخانه


قیمت منبع انبساط بسته

قیمت منبع انبساط موتورخانه بسته به ترکیب این عوامل و نیازهای مشتریان می‌تواند متغیر باشد. توصیه می‌شود که در انتخاب منبع انبساط بسته، علاوه بر قیمت به عواملی مانند کیفیت و تطابق با نیازهای سیستم‌های خود نیز توجه داشته باشید.

 • ابعاد و حجم منبع انبساط بسته
 • روش‌های طراحی و تکنولوژی
 • مواد اولیه و جنس
 • مونتاژ و پیکربندی
 • شیرآلات همراه
 • تقاضا و عرضه

عوامل بازاری مانند تقاضا و عرضه نیز می‌توانند تأثیرگذار بر قیمت باشند. اگر تقاضا برای منابع انبساط بسته زیاد باشد و عرضه محدود باشد، قیمت ممکن است افزایش یابد.

نام تجاری و ضمانت فروش

محصولات از شرکت‌های معروف با نام‌های اعتباری و تضمین‌نامه‌های معتبر ممکن است قیمت بالاتری داشته باشند. مثلاً در بازار ایران، منبع انبساط اچ تی ام ایتالیا یکی از بهترین و پرفروش‌ترین گزینه‌های موجود است.

همین‌طور قیمت منبع انبساط بسته در سیستم‌های گرمایش و سرمایش تحت‌تأثیر عوامل متعددی قرار می‌گیرد. پیش از ادامه لازم به توضیح است که منبع انبساط htm یکی از بهترین گزینه‌های موجود در ایران است.

مشاهده کل محصولات: قیمت منبع انبساط

عملکرد منبع انبساط بسته

اساساً منبع انبساط بسته به تنظیم فشار داخلی سیستم کمک می‌کند و از ایجاد مشکلاتی نظیر افزایش ناگهانی فشار یا افت فشار در سیستم جلوگیری می‌کند که می‌تواند به آسیب‌رساندن به اجزای سیستم یا کاهش بهره‌وری آن منجر شود.

منبع انبساط بسته عملکرد خود را بر اساس اصول تعادل فشاری و تغییرات حجم مایع در سیستم‌های گرمایش و سرمایش انجام می‌دهد.

1. ایجاد مخزن بسته

منبع انبساط بسته از یک مخزن به‌عنوان بخش اصلی تشکیل شده است. این مخزن بسته معمولاً شامل یک مخزن فلزی با اتصالات و شیرهای لازم است.

2. پر کردن مخزن

در ابتدا، مخزن با مایعی که در سیستم گرمایش یا سرمایش استفاده می‌شود (مثل آب) پر می‌شود. مخزن از تماس مایع با هوا جلوگیری می‌کند تا از زنگ‌زدگی و خوردگی در سیستم جلوگیری شود.

3. تغییر حجم مایع

هنگامی که دمای مایع در سیستم افزایش یا کاهش می‌یابد (به‌عنوان‌مثال، در زمان گرمازایی و سرمایش)، حجم مایع نیز تغییر می‌کند. این تغییر حجم به دلیل توسعه یا انقباض مولکول‌های مایع است.

4. مدیریت تغییر حجم

در هنگام افزایش دما و افزایش حجم مایع، مایع از سیستم به مخزن انبساط بسته منتقل می‌شود. این تغییر حجم در مخزن بسته اتفاق می‌افتد و باعث کاهش فشار داخل سیستم می‌شود.

5. بازگشت مایع

وقتی دمای مایع کاهش یابد و حجم آن کاهش پیدا کند، مایع از مخزن به سیستم باز می‌گردد. این عملیات باعث افزایش فشار داخل سیستم می‌شود تا به فشار مطلوب برسد.

6. حفظ تعادل فشار

منبع انبساط بسته به‌عنوان یک تعادل فشاری عمل می‌کند. این بدان معناست که هنگامی که فشار در سیستم افزایش یا کاهش می‌یابد، منبع انبساط بسته به تغییر حجم مایع و بازگشت آن به سیستم واکنش نشان می‌دهد تا فشار را در محدوده مشخصی نگه دارد. درصورتی‌که قصد بررسی و خرید منبع انبساط بسته موتورخانه را دارید، در ادامه در مورد ویژگی‌های مدنظر در این دستگاه صحبت می‌کنیم.

انواع منبع انبساط بسته موتورخانه

هر نوع منبع انبساط بسته دارای مزایا و محدودیت‌های خود است و انتخاب بین آنها به عواملی مانند اندازه سیستم، نیاز به فشار معین و شرایط عملیاتی بستگی دارد. انتخاب درست نوع منبع انبساط بسته برای یک سیستم گرمایشی یا سرمایشی مهم است تا به عملکرد بهینه و ایمنی سیستم کمک کند.

1. مخازن انبساط تحت‌فشار

این نوع منابع انبساط بسته دارای دیواره‌های جامد هستند و فشار داخلی آنها به‌وسیله یک گاز (معمولاً هوا یا نیتروژن) تنظیم شده است. هنگامی که مایع گرمایش یا سرمایش در سیستم گرمایشی یا سرمایشی گرم می‌شود و حجم آن افزایش می‌یابد، فشار ایجادشده توسط گاز داخل مخزن انبساط تحت‌فشار را کاهش می‌دهد. این نوع منبع انبساط بسته عمدتاً در سیستم‌های بزرگ‌تر خانگی و تجاری برای مثال در اجزای بوستر پمپ برای آبرسانی استفاده می‌شود.

2. مخازن انبساط دیافراگمی

این محصول دارای یک دیافراگم انعطاف‌پذیر درون مخزن است که مایع را از گاز جدا می‌کند. هنگامی که حجم مایع در سیستم تغییر می‌کند، دیافراگم انعطاف‌پذیر تغییر شکل می‌دهد تا جبران تغییر حجم مایع کند. این نوع منبع انبساط بسته عمدتاً در سیستم‌های کوچک‌تر مانند سیستم‌های گرمایش منازل با مصرف کم استفاده می‌شود.

مشخصات فنی خرید منبع انبساط بسته موتورخانه

منبع انبساط بسته از تجهیزات فشاری در سیستم‌های گرمایش و سرمایش است که برای مدیریت تغییرات حجم مایع در سیستم استفاده می‌شود. مشخصات فنی این منبع ممکن است متغیر باشند و به نوع و ابعاد سیستم مرتبط باشند. درصورتی‌که قصد خرید منبع انبساط موتورخانه را دارید، به این موارد توجه کنید.

 •  ظرفیت بر حسب لیتر

در بحث انتخاب و خرید بهترین منبع انبساط موتورخانه بسته، این مشخصه بیان‌کننده حجم مایعی است که منبع انبساط بسته می‌تواند در خود جا دهد و از تغییرات حجم مایع جلوگیری کند. ظرفیت انبساط بسته باید باتوجه ‌به نیازهای سیستم تعیین شود.

 • سایز اتصال بر حسب اینچ

ویژگی مذکور، تعیین‌کننده اندازه اتصالات و شیرآلاتی است که به منبع انبساط بسته وصل می‌شوند. ابعاد اتصالات باید با ابعاد تجهیزات دیگر و پمپ مطابقت داشته باشند.

 • ارتفاع و قطر بر حسب سانتی‌متر

این مشخصات، ابعاد خارجی منبع انبساط بسته را نشان می‌دهند. ارتفاع و قطر این منبع باید باتوجه ‌به فضای موجود برای نصب در سیستم موتورخانه در نظر گرفته شود.

 • فشار کاری بر حسب بار

ویژگی مذکور حین انتخاب و خرید منبع انبساط موتورخانه بسته، نشان‌دهنده فشاری است که منبع انبساط بسته می‌تواند تحمل کند و بر اساس بار و فشار سیستم تعیین می‌شود. فشار کاری باید با فشار سیستم همخوانی داشته باشد.

 • جنس فلنچ منبع

این مشخصه نشان‌دهنده جنس فلنج‌هایی است که به منبع انبساط بسته، وصل می‌شوند. ممکن است فلنج‌ها از موادی مانند کربن استیل یا استنلس ‌استیل باشند که از طبقه‌بندی فشار و دمای مختلفی برخوردارند.

توجه به این مشخصات فنی به‌عنوان بخشی از مهندسی و نصب منبع انبساط بسته در سیستم ضروری است تا به عملکرد صحیح و ایمنی سیستم گرمایش و سرمایش کمک کند. همچنین، این مشخصات باید با استانداردهای مربوطه همخوانی داشته باشند.

ویژگی‌های مخازن انبساط بسته استاندارد

مخازن انبساط بسته با رعایت این ویژگی‌ها می‌توانند به عملکرد بهینه و ایمنی سیستم‌های گرمایش و سرمایش کمک کرده و خطرات مرتبط با فشار را به حداقل برسانند.

  . ساخت از مواد با کیفیت

  . دقت در ساخت

  . تست و تأیید کیفیت

  . سیستم انتقال و نگهداری مناسب

  . مقاومت در برابر زنگ‌زدگی

  . توانایی جذب انبساط

  . استانداردهای مربوطه

  . ایمنی

  . مدیریت حجم

جنس تانکر انبساط بسته

در بعضی موارد، منابع انبساط بسته از پلاستیک یا مواد مخلوط ساخته می‌شوند. انتخاب متریال مناسب برای ساخت منبع انبساط بسته به محیط و شرایط کاری سیستم و نیازهای خاص آن باید انجام شود.

منبع انبساط بسته ایرانی و خارجی معمولاً از مواد مختلف ساخته می‌شود، از جمله:

1. کربن استیل

کربن استیل یکی از مواد معمول برای ساخت منابع انبساط بسته است. این ماده به دلیل مقاومت نسبتاً خوبی که در برابر فشار دارد، مناسب برای بسیاری از برنامه‌های گرمایش و سرمایش است.

2. گالوانیزه

منابع انبساط بسته گالوانیزه نیز وجود دارند. این مواد فولادی با یک لایه رویی از روی به‌منظور مقاومت در برابر زنگ‌زدگی پوشیده می‌شوند. این نوع منابع به‌ویژه در محیط‌های با تماس با آب یا موادمعدنی معمولاً مورداستفاده قرار می‌گیرند.

3. استنلس‌ استیل

استنلس‌ استیل یک ماده با کیفیت بسیار بالا و مقاوم در برابر زنگ‌زدگی است. منابع انبساط بسته، ساخته‌شده از استنلس‌ استیل برای محیط‌هایی که نیاز به مقاومت در برابر خوردگی و زنگ‌زدگی دارند، مناسب هستند. این نوع منابع معمولاً گران‌تر از دیگر مواد هستند.

محاسبه مخزن انبساط بسته

برای محاسبه منبع انبساط مدل بسته، ابتدا باید حجم کل سیستم را محاسبه کنید که شامل:

 • حجم لوله های مدار
 • دیگ گرمایش
 • دستگاه های گرمایشی

است. حجم دیگ بخار و رادیاتورهای گرمایشی در کاتالوگ همراه آنها مشخص شده است و حجم لوله‌ها با ضرب مساحت فضای داخلی تعیین می‌شود. سطح مقطع لوله‌ها در طول آنها، اگر سیستم حاوی لوله‌هایی با قطرهای مختلف باشد، حجم آنها باید جداگانه تعیین شود و سپس دو برابر شود.

همچنین، برای دستگاه هایی مانند مخزن انبساط بسته، محاسبه طبق فرمول V = (Vc x k) / D انجام می‌شود، که در آن:

Vс حجم مایع حامل گرما در سیستم گرمایش،

K ضریب. انبساط حرارتی حجمی

D نشانگر کارایی واحد غشایی است. که معمولاً توسط سازنده نشان داده می‌شود یا می‌توان آن را با استفاده از فرمول زیر تعیین کرد:

D = (Rm - Rn) / (Rm +1)

برای یک منبع انبساط، با سیال در تماس مستقیم یا غیرمستقیم، با گاز تحت فشار، حجم کل مخزن باید با استفاده از معادله زیر محاسبه شود:

Vt=V.Ce.Cp

Vt :حجم مخزن انبساط[لیتر]

V :کل محتوای آب در مدار [لیتر]

Ce :ضریب انبساط سیال [بدون ابعاد]

Cp ضریب فشار گاز [بدون ابعاد]

برابر است.

دما استار بزرگترین فروشگاه و ارائه دهنده انواع تجهیزات تخصصی شوفاژ خانه و منبع آب موتورخانه در خیابان طالقانی تهران است که مشاوره قبل از خرید، ارائه قیمت های منصفانه و رقابتی و همینطور محصولات باکیفیت از اهداف همیشگی جهت حفظ رضایت مشتریان خود است